Avangarda mūzikai veltītā raidījuma "Tāda mūzika" 17. izlaidumā jau ceturto reizi pēc kārtas programma pilnībā sastāv no mūzikas, kuru tiktāl nav bijis iespējams dzirdēt nekur citur. Tas nozīmē, ka skan gan īpaši šim raidījumam radīti jaundarbi, gan mūzika, kas radīta citiem nolūkiem, taču pirmoreiz publiski izskan tieši "Klasikas" ēterā. 

Nozīmīgākais šī raidījuma dalībnieks ir britu improvizējošais saksofonists Džons Bučers (John Butcher), par kuru medijs New York City Jazz Record raksta šādi: "Džons Bučers ir, iespējams, nozīmīgākais mūziķis pasaulē, un jau kopš astoņdesmitajiem gadiem darbojas improvizētās mūzikas avangardā."

Medijs All About Jazz par Bučeru savukārt rakstījis tā: "Neviens saksofonists pasaulē neskan līdzīgi Džonam Bučeram. Tas nozīmē, ka viņš ir vislabākais laukā, kurā darbojas tikai viens cilvēks – viņš pats."

Džons Bučers raidījumam "Tāda mūzika" ir ierakstījis jaunu skaņdarbu ar nosaukumu Fragile Thread, kas veltīts elektroniskās mūzikas un minimālisma komponistei Elianai Radigai un frīdžeza trompetistam, Art Ensemble of Chicago dalībniekam Lesteram Bovijam. Skaņdarbā ir dzirdami mājieni uz abu mūziķu atšķirīgajiem, žanriskā izpratnē grūti savienojamajiem rokrakstiem.

Aizsākot ieskatu starptautiski salīdzinoši mazpazīstamajā Kanādas brīvās improvizācijas scēnā, raidījums "Tāda mūzika" solo improvizācijas ir pasūtījis arī akordeonistam Robinam Servānam (Robin Servant) un basģitāristam Ērikam Normānam (Éric Normand). Abi ir mazajā pilsētiņā Rimuski balstītās organizācijas Tour De Bras dalībnieki; organizācijas jau 15. gadus rīko brīvās improvizācijas festivālu Les rencontres de musiques spontanées, kā arī uztur pašas organizācijas vārdā nodēvētu mūzikas izdevniecību. 

Līdz šim nepublicētu skaņdarbu ar nosaukumu No Rescue, No Escape raidījumam piešķīris arī trokšņu mūziķis Kimihide Kusafuka jeb K2. Kusafuka ļoti reti sniedz koncertus ne tikai tādēļ, ka dzīvo tālu no Tokijas vai Osakas, proti Šizuokas prefektūrā, bet arī tādēļ, ka no ceļošanas viņu attur darbs – Kusafukas pamatprofesija ir mediķis, konkrētāk, patologs. Līdzās tādiem projektiem kā Merzbow, Incapacitants un Hijokaidan, K2 tiek dēvēts par vienu no nozīmīgākajiem trokšņu mūzikas proponētājiem, kas gaitas sākuši astoņdesmitajos.

Sestdien, 29. augustā, klajā nāks jaunākais itāļu-amerikāņu komponista Kristofera Trapani (Christopher Trapani) albums Waterlines, kurā viņa vokālo ciklu ar tādu pašu nosaukumu izpilda ievērojamais beļģu laikmetīgās mūzikas kolektīvs Ictus Ensemble. Cikla skaņdarbs Devil Sent the Rain Blues pirmo reizi tiks publiski atskaņots šajā raidījumā. Waterlines ir Trapani veltījums dzimtajai Ņūorleānai un  džeza un blūza mūzikas mantojumam, kas no tās nāk. Darbs īpašu uzmanību pievērš 2005. gadā Ņūorleānu piemeklējušajai viesuļvētrai "Katrīna". Muzikālā izpratnē vokālo ciklu sastāda blūza dziesmas spektrālisma aranžējumos – šeit par iedvesmas avotu Trapani min franču spektrālistu Igu Difūru.

Trapani 2019. gadā saņēma prestižo Džona Saimona Gugenheima fonda balvu par izcilību mākslā un ir strādājis vēsturiski nozīmīgajā skaņas izpētes un sintēzes centrā IRCAM.