Avangarda mūzikai veltītā raidījuma "Tāda mūzika" 29. izlaidumā - Arvīda Kazlauska un Rikardo Laforestas pirmā muzikālā tikšanās

Latvijā dzīvojošā lietuviešu laikmetīgās mūzikas un brīvās improvizācijas saksofonista Arvīda Kazlauska un itāļu skaņu mākslinieka un bundzinieka Rikardo Laforestas (Riccardo La Foresta) koncertieraksts no festivāla "Skaņu mežs" rīkota pasākuma kultūras forumā "Baltā nakts 2021". Kazlausks un Laforesta līdz šī ieraksta tapšanai nekad nebija spēlējuši kopā.

Šis koncertieraksts tiek atskaņots ne tikai, lai atskatītos uz aizvadīto "Balto Nakti", bet arī, lai atzīmēto pirmo reizi, kad mūzika, kas radīta īpaši šim raidījumam, vēlāk tiek publicēta kādā albumā. Skaņdarbus, ko Rikardo Laforesta ierakstījis LR3 ēteram, septembrī albumā Fenomenologia Delle Percussioni publicēja izdevniecība Superpang, kas citkārt izdevusi arī Kevina Drama, Matsa Gustavsona un Bila Orkuta albumus.

Tāpat raidījumā skanēs arī Džacinto Šelsi (Giacinto Scelsi) klaviermūzika Šairas Legmanes (Shira Legmann) izpildījumā, spocīga, kāda pamesta un aizauguša dārza iedvesmota vijolnieces Silvijas Haletas (Sylvia Hallett) mūzika no albuma Tree Time un kāds plašākai publikai tiktāl neprezentēts vācu čellista Ulriha Miclafa (Ulrich Mitzlaff) koncertieraksts ar mūziķiem no Portugāles un Urugvajas - vijolnieku Karlosu Zingaro (Carlos "Zíngaro"), perkusionistu Pedro Karneiro (Pedro Carneiro), basklarnetes spēlētāju Žoao Pedro Vjegasu (João Pedro Viegas) un kontrabasistu Alvaro Roso (Alvaro Rosso).

Raidījumā atskaņoti sekojošie skaņdarbi:

Giacinto Scelsi - Quattro Illustrazioni, II. Varaha – Avatàra (Suite No. 9 / Quattro Illustrazioni / Un Adieu, 2020)
Izpilda: Shira Legmann
Sylvia Hallett - Song of Boughs (Tree Time, pašizdots, 2020)
“Zíngaro”/Carneiro/Mitzlaff/Viegas/Rosso 5tet - Example #1 (iepriekš nepublicēts, 2019)
“Zíngaro”/Carneiro/Mitzlaff/Viegas/Rosso 5tet - Example #2 (iepriekš nepublicēts, 2019)
Arvydas Kazlauskas & Riccardo La Foresta - Fragments no uzstāšanās "Baltajā naktī 2021" (iepriekš nepublicēts, 2021)