Šoreiz raidījuma uzmanības centrā ir amerikāņu kompnista Ērla Brauna (Earle Brown) 1963. gada darbs From Here orķestrim un korim.
Brauns līdzās Džonam Keidžam (John Cage), Kristianam Volfam (Christian Wolff) un Mortonam Feldmanam (Morton Feldman) tiek pieskaitīts pie tā saucamās "Ņujorkas skolas", kas, sākot ar pagājušā gadsimta 50. gadiem, pārdefinēja amerikāņu - un arī visas pasaules - avangarda mūziku. Darbs From Here izpildītājiem dod visai precīzu materiālu, taču tā formu katram izpildījumam atšķirīgā veidā nosaka diriģents.
Raidījumā skanēs arī fragments no skaņu inženiera, komponista un instrumentālista Vestona Olencka (Weston Olencki) albuma Old Time Music, kas dažādas Ziemeļkarolīnas un Dienvinkarolīnas muzikālās tradīcijas uzlūko caur avangarda mūzikas praksēm, tostarp drouniem, trokšņu mūziku, audio kolāžām un priekšmetu improvizāciju.
Visbeidzot, būs dzirdama arī poļu komponista Zigmunda Krauzes (Zygmunt Krauze) Rapsodija saksofonista un improvizētāja Mareka Pospižalska (Marek Pospieszalski) aranžējumā. Skaņdarbs nāk no īpaši ambiciozā Pospižalska okteta albuma Polish Composers of the 20th Century, kurā var dzirdēt 12 poļu laikmetīgās mūzikas komponistu darbus aranžējumā improvizējošu spēlētāju ansamblim.
Raidījumā skan:
Weston Olencki - A Vine That Grew Over The City And No One Noticed, Pt. Ii. 10:23pm Through The Saluda Grade // Moonshiner (Old Time Music, Tripticks Tapes, 2022.), 4:22, fragments
Earle Brown - From Here (nepublicēts, 2000.),12:31
Izpilda: Petr Kotik, S.E.M. Ensemble
Marek Pospieszalski - Variations on a theme by Zygmunt Krauze „Rhapsod” (Polish Composers Of The 20th Century, Clean Feed, 2022.), 7:02, fragments
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X