Noslēdzošajā svētku dienasgrāmatā atskatāmies uz jau aizvadītajiem Dziesmusvētku koncertiem.

Raidījuma vadītāja Liene Jakovļeva  un LR 3 "Klasika" balss Inta Pīrāga dalās iespaidos par Mežaparka Sidraba birzī izskanējušo kormūzikas lielkoncertu "Tīrums. Dziesmas ceļš", uzklausot arī virsdiriģentu Edgara Vītola un Jurģa Cābuļa izjūtas pēc debijas un komponistu Jēkabu Jančevski.

6. jūlijā kultūras telpā “Hanzas perons” notika tautas mūzikas koncerts “Trejdeviņi spēlmanīši” un Latvijas mūzikas instrumentu meistaru izstāde. Koncerts tika veltīts tradicionālajiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem un meistariem, kas tos izgatavo un to spēlmaņiem mūsdienās. Šajos notikumos klāt bija Ilga Auguste un viņai par saviem darinājumiem stāsta un tos demonstrē bungu meistars Juris Palelionis, cītaru būvētājs ar radoša izgudrotāja talantu Valters Reiznieks, basīšu meistars Andris Roze un Latvijas dižkokles sargātājs Ernests Spīčs. Savukārt ar tautas mūzikas koncerta idejas autori un māksliniecisko vadītāju Laumu Bērzu - saruna par senā un mūsdienīgā satikšanos tautas mūzikā.

6. jūlijā Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā norisinājās kokļu mūzikas lielkoncerts "Laika upe", kurā piedalījās gandrīz 400 koklētāju, četri virsdiriģenti un dažādu mūzikas žanru viesmākslinieki. Skanisko pamatu veidojaj vairāku paaudžu latviešu komponistu tautasdziesmu interpretācijas un īpaši lielkoncertam radītie Valta Pūces un Aigara Raumaņa jaundarbi. Reportāžu no koncerta veidojusi Inta Pīrāga, uz sarunu aicinot jaundarba autoru Aigaru Raumani un diriģentu Artūru Oskaru Mitrevicu. Par gūtajiem iespaidiem stāsta arī māksliniece un rakstniece no Austrālijas Brigita Ozoliņš.