Svētku dienasgrāmatas pirmajā izlaiduma atskatāmies uz trim nedēļas nogales notikumiem XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Anna Veismane stāsta par skatuviskās dejas uzvedumu “Viedvasara” 5. jūlijā Xiaomi Arēnā, Inta Pīrāga bija klāt Viesturdārzā Godināšanā un novadu satikšanās, bet Rūta Paula piedzīvoja "Garīgu koncertu" 6. jūlija vakarā Rīgas Domā.

Skatuviskās dejas uzvedumā „Viedvasara piedalījās 1.–12. klašu 152 latviešu skatuviskās tautas dejas kolektīvi, kopskaitā 3532 dejotāji. Sajūsmas pilnos un aizrautīgos jauniešu komentārus ierakstījusi LR3 Klasika mūzikas ierakstu producente Anna Veismane, sarunājoties ar jauniešiem no Ādažu vidusskolas deju kolektīva “Rūta”, Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopas “Mēmelīte”, Bērnu un jauniešu deju kolektīva (BJDK) „Vēja zirdziņš, dejotāju mammām Daci un Zani no Jelgavas, kā arī horeogrāfi, svētku Goda virsvadītāu Taisu Arumu.

Inta Pīrāga Viesturdārzā intervēja komponisti, dziesminieci Laumu Kazaku, kuras audzēkņi arī piedalās svētkos, un Kasparu Vēveru, kurš Godināšanā diriģēja ne tikai Rīgas 1. ģimnāzijas kori " Frekvence", bet arī ar Rīgas 6. vidusskolas pūtēju orķestri atskaņoja Latvijas Valsts himnu. Savukārt virsdiriģents Eduards Grāvītis ļāva tuvumā apskatīt savu godazīmi.

Desmit Latvijas mūzikas izglītības iestāžu kori un to diriģenti Rīgas Domā baznīcā piedalījās latviešu mūzikas programmā "Garīgs koncerts", kura programmā iekļauta gan klasiķu Oskara Šepska un Jurjānu Andreja skaņdarbi, gan mūslaiku meistaru Riharda Dubras, Andra Dzenīša, Ērika Ešenvalda, Jēkaba Jančevska, Agnetas Krilovas, Imanta Kalniņa, Uģa Prauliņa un Riharda Zaļupes mūzika. Rūta Paula pēc koncerta tikās ar komponistiem Rihardu Dubru, Rihardu Zaļupi, koncerta māksliniecisko vadītāju Gintu Ceplenieku, kā arī uzklausīja koncerta aculieciniekus - diriģentus Haraldu Bārzdiņu un Jāni Erenštreitu, pianisti Silviju Erenštreiti.

Raidījums tapis sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru.