Sezonas pēdējā raidījumā teātra zinātnieces Ievas Strukas viesis „Šņorbēniņos” – Jaunā Rīgas teātra skatuves konstruktors un bijušais Uzvedumu daļas vadītājs Guntis Konstants:

„Skatuves konstrukcijas man ir interesanti atrisināt tā, lai tās būtu maksimāli tuvas scenogrāfa idejai. Reizēm viens otrs mākslinieks saka – es gribu, lai to taisa šādi, šādi, šādi. Ne vienmēr sanāk šādi - var uztaisīt ar citiem paņēmieniem. Taču skaidrs, ka scenogrāfa iedomāto tēlu vajag realizēt! Arī, ja man tas nepatīk, es saprotu, ka cilvēks ir domājis, strādājis un kaut kāda sistēma viņam ir – pat tad, ja es to šobrīd neuztveru. Procesā jau iet visādi, protams. Mēs arī klūpam, ķeramies un kopīgi risinām, kā ko izdarīt. Taču neatceros reizi, kad mēs kaut ko nebūtu izdarījuši (..)

Man nekad nav interesējusi dārga scenogrāfija. Man vienmēr interesējis, lai tā būtu atrisināta asprātīgi. Un asprātība parasti ir lēta (..)

To daudzi nesaprot – ka man (un ne tikai man – visiem, kuri strādā pie izrādes sagatavošanas) ir nepieciešams laiks apjēgšanai, ko mēs darīsim un kā. Un tikai tad sāksim rokas kustināt (..)

Kas ir mūsu lielākais ienaidnieks? – laika trūkums. Visu var atrisināt. Visu var izdomāt. Dodiet tikai laiku! Laika parasti nav…”