Teātra zinātnieces Ievas Strukas saruna ar Valmieras Drāmas teātra aktrisi Diānu Kristu Stafecku, kura 2023. gada rudenī kopā kolēģi Sandi Rungi saņēma "Spēlmaņu nakts" balvu kā "Gada jaunā skatuves māksliniece" par Lavīnijas Menonas lomu izrādē "Sēras piestāv Elektrai". Diāna Krista bijusi Luīze Nacionālā teātra izrādē „Ferdinands un Luīze”, piedalījusies televīzijas daudzsēriju krimināldrāmā „Krimināllieta iesācējam”, bet šobrīd gatavo Konsuelas Sent-Ekziperī lomu Valmieras teātra iestudējumam ar tādu pašu nosaukumu, kas pirmizrādi piedzīvos 2. februārī.

"Neraugoties uz trauslo ārieni, neatlaidīga un mērķtiecīga. Viņai patīk lomas, kas izvirza grūtus uzdevumus, kas liek sevi palauzīt.

Diānā Kristā ir kaut kas no pētnieces. Viņa laižas dziļumā un neatkārto citu ierunātus tekstus. Teātri viņa izjūt kā privilēģiju sastapties ar dažādiem režisoriem un “pavērt vaļā mazu lodziņu un ieskatīties katra šī cilvēka konkrētajā pasaulē”," vēsta ieraksts Valmieras drāmas teātra mājaslapā.

2017. gadā Diāna Krista Stafecka tika uzņemta Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiermākslas kursā pie Indras Rogas un Mihaila Gruzdova, ko absolvējusi 2021. gadā. Paralēli aktiermākslai ieguvusi arī bakalaura grādu žurnālistikā, par kuru aktrise saka:

"Man to ir grūti no sevis nodalīt un arī saprast to robežu, kur šī izglītība mani kaut kā ietekmē un kur nē, jo nezinu, kāda es būtu bez tās. Taču tā man noteikti palīdz teātrī, jo urda pētīt un meklēt, kā tas žurnālistam ar misijas sajūtu noteikti piemīt. Kā skatītājs gan primāri uztveru ar citām maņām un tikai pēc tam ar prātu. Manuprāt, prāts pieslēdzas tad, kad citas maņas netiek aizskartas."