Ielūkojamies izstādē, kas veltīta Dziesmu svētku skaņu ierakstiem, tāpat izzinām gaidāmo un tradīcijām bagāto Emiļa Melngaiļa 150. gadadienas programmu, kas jau šajā sestdienā priecēs apmeklētājus paša Melngaiļa mājās.

25. maijā Emiļa Melngaiļa mājās Limbažu novada Vidrižos norisināsies vesela svētku programma par godu komponista 150. gadadienai. Sajūtās dalās viena no svētku rīkotājām, Limbažu novada Kultūras pārvaldes pārstāve Mārīte Saulīte.

"Šo dienu gaidu ar satraukumu. Dzīvojos ar Melngaili, kā es smejos, nepārtraukti. Neskatoties uz to, ka šie nav pirmie svētki, kuru organizēšanā piedalos, sajūta ir tāda, ka viņš ir jāiepazīst aizvien vairāk, Melngailis bija ārkārtīgi interesanta personība. Šķiet, ka manam mūžam būs par maz, lai iņu iepazītu līdz galam. 

Priecājos, ka varam šos svētkus organizēt pie mums, jo, manuprāt, tie nav tikai svētki Emilam Melngailim, tie ir svētki arī tam procesam, ko viņš darīja, kas viņam bija svarīgi – gan folklora, gan kordziedāšana, caur to arī latviskais spēks cilvēkos, tā dvēsele.

Tas ir ārkārtīgi interesanti!" Šogad svētkiem pieteikušies teju divtūkstoš dalībnieku, dziedās vairāk nekā piecdesmit kori no visas Latvijas.

Savukārt cits Dziesmu svētku kustībai veltīts notikums, par ko runājam raidījumā, ir Rakstniecības un mūzikas muzejā iekārtotā izstāde "SAN dziesmu svētki". Muzeja "Dziesmu svētku telpā" tiekamies ar vienu no izstādes veidotājām Katrīnu Kūkoju

"Pats izstādes iesākums bija gandrīz pirms pusotra gada, kad Rakstniecības un mūzikas muzejā mēs sapratām to, ka viena ārkārtīgi liela mūsu krājuma daļa – gandrīz astoņi tūkstoši vienību – ir tieši audioieraksti. No mūsu miljonu krājuma tas, protams, liekas kā piliens jūrā, bet tajā pašā laikā šie ieraksti ir ar ārkārtīgi unikālu vērtību."