Katrā raidījumā "Sidraba birzs iepazīstinām ar Dziesmu svētku nedēļas notikumiem, aizkulisēm, sarunām ar koncertu radošajām komandām, dalībniekiem  un svētku stāstiem. Šajā reizē pievēršamies dejai.

Gandrīz 17 tūkstoši dejotāju šī gada 7. un 8 jūlijā Daugavas stadionā priecēs skatītājus ar deju lieluzvedumu “Mūžīgais dzinējs”, kurā izdejos rakstus un stāstu par mūžīgās izaugsmes meklējumiem un mīlestību pret deju. Uz sarunu par pašu deju lieluzvedumu, aicinājām vienu no radošās komandas galvenajiem stūrmaņiem Jāni Purviņu. Viņš atklāj, ka aiz deju lieluzveduma, slēpjas ļoti ilgstošs darbs pie rakstu un zīmējumu izveidošanas.

Laikā, kad notiek intensīvs darbs pie gatavošanās svētkiem un deju finālskatei, deju ansamblis "Daiļrade" ar tā vadītāju Ivetu Pētersoni-Lazdāni laipni piekrituši uzņemt pie sevis mēģinājumā, lai padalītos ar savām pirmssvētku sajūtām.

Ar savu Dziesmusvētku sapīto stāstu īpašā sarunā, video zvanā no Bergenas Norvēģijas dalās Agrita Murāne, kas nejaušā kārtā kļuvusi arī par tautas deju kolektīva “Pērkonkalni” vadītāju.