Akurāt Pirmajās Lieldienās "Klasikā" skanējumu sāk jauns raidījums "Sidraba birzs". Līdz pat 25. jūnijam informēsim klausītājus par gatavošanos XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, skaidrosim svētku nozīmi, amatiermākslas kustības procesus, informēsim par aktualitātēm un radīsim sabiedrībā līdzdalības sajūtu.

Cikla pirmajā raidījumā Inta Pīrāga tiekas ar Mežaparka estrādes arhitektu Austri Mailīti, jo viņa ideja par Sidraba birzi dziesmu kalnā kalpo kā metafora vērtībām, kuras vajadzētu paturēt prātā, gatavojoties svētkiem.

Palicis pavisam nedaudz - 82 dienas līdz lielajam notikumam, kurš paies 150. jubilejas zīmē.  Vārdos "Caur sidraba birzi gāju" ietvertas arī šodien tik svarīgas  lietas kā miers, godīgums, gara tīrība. Kādas enerģijas vadīts Austris gaida vasaru, kad tā pa īstam estrādes jaunā atdzimšana tiks iesvētīta ar pilnām koru tribīnes un skatītāju vietām? Tiek atgādināts par estrādes estētisko un akustisko nozīmi, tiek runāts par arhitekta saistību ar noslēguma koncertu "Kopā. Augšup", kur viņam uzticētas rūpes par scenogrāfisko risinājumu, un arī par paša pieredzi kordziedāšanā, ko aizsākuši jau abi vecāki.

Katru reizi raidījumā laiks tiks atvēlēts arī noderīgai informācijai un aktualitātēm, būs arī vieta reportāžai. Šoreiz Inta Pīrāga tikusies ar dalībniekiem vienā no Rīgas skatēm, kur uzklausīja jauktā kora "Ogle" dziedātājus un diriģenti Kristiānu Pelši (viņiem šie ir pirmie kopīgie Dziesmu svētki), kā arī kora "Cantus Fortis" aktīvistus, jo šis skaitliski ir lielākais Rīgas koris ar 100 dziedātājiem.

Bet rubrikā "Mans svētku stāsts" ar savu ilggadīgo pieredzi dalās ārsts, agrāk ķirurgs, tagad psihoterapijas prakses vadītājs Jānis Ozols.

Pārraide teksta formātā drīzumā būs pieejama Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv!