Sestdienas vakars operā šoreiz ekskluzīvs - ar Džakomo Pučīni operas "Toska" tiešraidi savu jauno sezonu atklāj viens no pasaules elitārākajiem operteātriem – Milānas operteātris "La Scala".

Jau daudzu gadu garumā "La Scala" sezonas atklāšana notiek nevis septembrī vai oktobrī (kā lielākajā vairumā Eiropas un pasaules operteātru), bet gan 7. decembrī, kad Milānas iedzīvotāji svin savas pilsētas patrona Svētā Ambrozija dienu. Un par godu šim notikumam sezonu atklāj arī "La Scala". Tas ir vesels rituāls – ar Itālijas prezidenta un premjerministra klātbūtni, ar ārvalstu vēstnieku un diplomātu ierašanos, nerunājot nemaz par mākslas pasaules prominencēm.

Biļešu cenas uz sezonas atklāšanas izrādi zālē un balkonos ir no 500 – 2500 eiro. Un tās visas uz šī vakara izrādi ir pārdotas!

"La Scala" sezonu atklāj Pučīni opera "Toska", kas ir viena no mīlētākajām itāļu operām. Šogad tā ir sestā visvairāk iestudētā opera pasaulē ar 134 iestudējumiem un kopumā 534 izrādēm piecos kontinentos.

"La Scala" jaunajā iestudējumā dziedātājas Florijas Toskas lomā ir šībrīža megazvaigzne starp pasaules soprāniem – Anna Ņetrebko. Toskas mīļotā – gleznotāja Kavaradosi lomā dzirdēsim itāļu tenoru Luku Salsi, bet policijas priekšnieks Skarpija būs itāļu baritons Frančesko Meli, kuru kopš 2015. gada mēdz saukt par superbaritonu, jo vienā dienā Ņujorkas "Metropolitan" operā viņš paguvis ne vien aizstāt sasirgušo Plasido Domingo operā "Ernani", bet pāris stundu vēlāk nodziedāt arī pats savu galveno lomu Doniceti operā "Lucia di Lammermmoor".

Tiešraidē opera skatāma arī uz daudzu pasaules kinoteātru ekrāniem - Latvijā diemžēl nē, toties Latvija ir starp tām 19 pasaules radiostacijām (līdzās Itālijai, Francijai, Vācijai, Dānijai un citām), kurām ir tiesības šo izrādi saņemt no operteātra "La Scala" tiešraidē.