Klusās Sestdienas vakarā skan Riharda Vāgnera opera "Loengrīns", atzīmējot 150. gadu kopš darba pirmatskaņojuma Ņujorkā 1871. gada 3. aprīlī
2011. gada ierakstā lomās: Klauss Florians Fogts (Loengrīns), Anete Daša (Elza fon Brabante), Georgs Ceppenfelds (karalis Henrijs), Petra Langa (Ortrūde), Jukka Rasilainens (Frīdrihs fon Telramunds). Baireitas festivāla orķestri un kori diriģē Andris Nelsons.

Opera “Loengrīns” bija Baireitas debija ne tikai Andrim, bet arī režisoram ar skandālista slavu Hansam Neienfelsam. Pēc pirmizrādes intervijā Gundai Vaivdei Andris Nelsons teica:

"Vāgnera mūzika ir cieši saistīta ar vācu kultūru un tautu, un man tas ir sevišķs izaicinājums. Es personīgi te nejūtos svešs, jo strādāšanai Vācija man ir viena no tuvākajām teritorijām. Vācieši arī bija pirmie, kas ārpus Rīgas iepazina mani kā diriģentu. Protams, ejot no orķestra bedres uz kantīni, fotogalerijā var redzēt tos, kas savulaik diriģējuši Baireitā – Rihards Štrauss, Furtvenglers, Karajans, Klaibers... Būt tur ar savu fizionomiju ir liels pagodinā­jums."