Operdīva – kanārijputniņš Pipinella – lielās bažās ziņo, ka pazudis viņas mīļotais – pasaulē labākais tenors Cīps.

Meklēšanā iesaistījušies doktors Dūlitls un viņa uzticamie draugi – papagailis Polinēzija, cūciņa Gebgeba, suns Džips, kā arī Londonas ielu labākais pārzinātājs – nekaunīgais Zvirbulēns. Vai Cīps atradīsies un opera tiks iestudēta? Vai doktoram Dūlitlam izdosies uzveikt ļauno blēdi Dorntona kungu? To visu sadzirdēsiet un sajutīsiet, noklausoties "Putnu operu", ko "Klasika" piedāvā noklausīties Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā! 

Putnu, zvēru un cilvēku lomās iejūtas Viesturs Jansons, Nauris Puntulis, Andžella Goba, Ilona Bagele, Juris Ādamsons, Kristīne Zadovska, Inga Šļubovska-Kancēviča, Kristīne Gailīte, Andris Lapiņš, Andris Kipļuks, Romāns Poļisadovs, Krišjānis Norvelis, Kārlis Saržants, Armands Siliņš, Viesturs Vītols, Laura Grecka, Rihards Millers, Mihails Čuļpajevs, Kalvis Kalniņš un Juris Jope.

Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents ir Andris Veismanis, diriģents – Kaspars Ādamsons. "Putnu operas" režisore ir Baņuta Rubesa, horeogrāfe – Elita Bukovska, scenogrāfe – Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne un gaismu mākslinieks Pols Matīsens.

"Putnu opera" pirmo reizi tika iestudēta 2000. gadā un piedzīvojusi vairākus atjaunojumus, kļūstot par vienu no Latvijas bērnu visu laiku iemīļotākajām izrādēm. "Klasika" šoreiz piedāvā iestudējuma atjaunojuma pirmizrādi, kas Baltajā namā notika 2015. gada 18. septembrī.