Ja dzīvē viss notiktu kā plānots, tad šovakar mēs tiešraidē klausītos festivāla "BBC Promenāde" noslēguma koncerta tiešraidi no Karaliskās Alberta zāles Londonā. Tomēr, reaģējot uz karalienes Elizabetes II došanos mūžībā, šis koncerts, tāpat kā daudzi citi notikumi Lielbritānijā, ir atcelts.

Līdz ar to izmaiņas arī šī vakara "Klasikas" programmā, taču dažādu laiku un stilu angļu mūzikā mēs tomēr ieklausāmies – iegrimstam Henrija Pērsela mūzikas pasaulē. Tieši 10. septembrī 1659. gadā Pērsels ienāca šajā pasaulē, un viņam par godu klausāmies operu "Feju karaliene".

Baroka komponista Pērsela mūžs bija gauži īss – vien 36 gadi –, un opera "Feju karaliene" ir viņa vēlīnais darbs, kad iepriekš radīto operu popularitāte jau bija nostabilizējusi Pērsela vārdu angļu mūzikas dzīvē. Tapusi vien trīs gadus pirms komponista nāves, tā pirmizrādi piedzīvoja 1692. gada 2. maijā Dorseta dārza teātrī Londonā. Operas libreta pamatā ir Viljama Šekspīra populārais darbs "Sapnis vasaras naktī". Pēc komponista došanās mūžībā operas partitūra pazuda, un pie publikas šis darbs varēja atgriezties vien 20. gadsimta sākumā. Kopš tā laika opera piedzīvojusi dažādus iestudējumus, kā arī vairakkārt tikusi ieskaņota.

Klausāmies skaņu ierakstu nama "EMI" 1994. gadā izdoto ieskaņojumu, kurā dzied Lorēna Hanta (Lorraine Hunt, soprāns), Ketrīna Pjerāra (Catherine Pierard, soprāns), Sjūzena Biklija (Susana Bickley, mecosoprāns), Marks Pedmors (Mark Padmore, tenors), Hovards Krūks (Howard Crook, tenors), Ričards Vistraiks (Richard Wistreich, bass), Deivids Vilsons-Džonsons (David Wilson-Johnson, bass), muzicē Londonas Šica koris un orķestris London Classical Players kopā diriģentu Rodžeru Noringtonu.