Kultūrpētnieka Denisa Hanova šīsreizes stāstījuma temats ir apgaismības absolūtisms kontekstā ar mākslu un politiku. 

Uzzināsim, kā valdnieki spējuši izmantot muzikālo teatri savas varas nostiprināšanā, kā paši piedalījušies sižetu un libretu tapšanā. Iepazīsimies ar Gustavu III – šo visai pretrunīgo personību. Tuvosimies viņam gan kā mākslas cilvēkam, gan kā politiķim, gan kā privātai personai. Viņš bijis aizrautīgs teātra mīļotājs, prasīgs autors, operas menedžers. Viņš bijis cilvēks, kuram ļoti paticis pārģērbties gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Viņš izmantojis skaņu valodu pat politisku apvērsumu iešifrēšanā. Opera bijusi viņa pasaule.

Deniss Hanovs no savas kolekcijas piedāvā Georga Jozefa Foglera operu “Gustavs Ādolfs un Eba Brahe” ar Johana Henrika Kellgrēna libretu pēc karaļa Gustava III lugas. Tas būs ieraksts no izrādes Drotningholmas pils teatrī Stokholmā 1973. gadā.

Lomās: Laila Andersone (soprāns), Džonijs Blanks (tenors), Hanss Johansons (tenors), Margareta Hallina (soprāns), Dorita Kleimerte (soprāns), Bjerns Askers (baritons), Margareta Bergstrēma (mecosoprāns) u. c., Karalisko Zviedrijas orķestri un kori diriģē Čārlzs Farnkoms.