Inese Galante, Ingus Pētersons, Lauma Vanaga, Pēteris Grāvelis, Bruno Egle, Latvijas Nacionālās operas koris, orķestris un diriģents Aleksandrs Viļumanis G. Doniceti operas "Mīlas dzēriens" iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā 1985. gadā

1986. gadā rakstītā recenzijā muzikoloģe Vija Briede latviešu iestudējumu nodēvēja par “radošu veiksmi”, akcentējot gan scenogrāfes Birutes Goģes asprātību, gan režisora darbu un jo īpaši – solistu veikumu: “Lepnumu jūtam, ka Rīgas operskatuve spējusi tik krāšņi atplaucēt pasaules mākslas šedevru. Tas panākts, prasmīgi liekot lietā un vietā meistaru un jauno mākslinieku entuziasmu, izvilinot no viņu spējām veselu virkni jauku pārsteigumu. Kā sprēgā Pētera Grāveļa atveidotais brīnumdakteris Dulkamara! Ja visparastākais šarlatāns ir apveltīts ar tādu ambīciju, temperamentu un spēju sevi izdevīgi izspēlēt jebkurā dzīves situācijā, noticam, ka viņam pa spēkam sagriezt ap sevi veselu notikumu karuseli. Kas par to, ka tīkotā eliksīra vietā viņš pārdod visparastāko Bordo vīnu?

Dulkamara P. Grāveļa interpretējumā ir personība, protams, ar krietnu atmaskojoša komisma piedevu. Pašcieņas pilna stāja, izcilas runas dotības. Autora piedāvātajos ātrrunas dziedājumos pēdējās gan pilnībā var atklāt tikai vokālists ar tādām nevainojamām dikcijas iespējām, kādas piemīt P. Grāvelim.

Ārpus mūzikas, ar aktierprasmi vien, solists pasmejas par veco brīnumdakteri, kas, precinot Adīnu, pats labprāt slepus ar to palakstojas. Skatuviska aizrautība, virtuozas dziedāšanas un atraisītas spēles prieks vienojas šajā tēlā. Katrā izrādē tas iekrāsojas mazliet citādi, uzturot radoša dzīvīguma impulsus.

Otrs pārsteigums: Inese Galante un Ingus Pētersons Adīnas un Nemorīno lomās. Teicamāku vokālās un skatuviskās atbilstības variantu šīm jauniešu lomām iedomāties grūti. Saista priekšnesuma atbrīvotība, spēles vieglums un dabiskums, balsu vokāli drošais skanējums.

Šīs lomas abos dziedoņos ir atvērušas jaunas iespējas.” (Vija Briede, “Mīlas dzēriens” ("Literatūra un Māksla", Nr. 12 (21.03.1986).

Izrādi iespējams noskatīties šeit.