Sestdienas opervakaru vadīsim kopā ar kultūrpētnieku Denisu Hanovu, un šīsreizes tēma – "Skaistais bruņinieks un kareivīgā jaunava". Tā tiks risināta kontekstā ar pirmo operu, kuru 1625. gadā uzrakstījusi komponiste-sieviete Frančeska Kačīni – Džulio Kačīni meita.

Opera "Rudžjero atbrīvošana no Alčīnas salas" ir sievietes pasaules atspoguļojums baroka laikmetā. Sižetā ievijas Eiropas folklora un arī literāras tradīcijas. Sievietes un vīrieša attiecības mītiskajā telpā, kas ir piesātināta ar mitoloģiskiem tēliem un vienlaikus atsaucas uz tā laika aristokrātijas kultūru. Kā atzīmē pētnieki, tieši šai operai bija būtiska loma muzikālo darbu pārejā pie mūsdienu operas struktūras.

Elena Biskuola (Elena Biscuola, mecosoprāns), Mauro Bordžoni (Mauro Borgioni, baritons), Gabriella Martelači (Gabriella Martelacci, kontralts), Frančeska Lombardi Maculli (Francesca Lombardi Mazzulli, soprāns), Emanuela Galli (soprāns), Rafaele Džordani (Raffaele Giordani, tenors), Janniss Vasilakiss (Yiannis Vassilakis, baritons), ansamblis Allabstrina La Pifarescha un vadītāja Elena Sartori. Ieraksts veikts 2016. gadā.