Klaudio Monteverdi (1567–1643) savas dzīves laikā radīja 10 operas, no kurām pilnā apmērā saglabājušās vien trīs. Pārējās vai nu iznīcinātas, vai arī komponists tās pametis, vai arī saglabājušies tikai fragmenti.

Pēdējā grupā iekļaujama opera "Ariadne": līdz šim šķita, ka no tās saglabājies vien "Ariadnes žēlabu" fragments, taču izrādās, ka no šīs operas saglabājušies arī pāris dialogu un viss oriģinālais librets.

2017. gadā operu restaurējis viens no mūsdienu senās mūzikas lietpratējiem – diriģents un komponists Endrū Lorenss-Kings, tādējādi "Ariadnei" topot par "Meklējot Ariadni" ("Arianna a la recherche"). 

Operas uzvedumā piedalījusies arī latviešu diriģente un dziedātāja Laura Štoma: sarunu ar viņu piedāvāsim operas starpbrīža laikā, taču tā klausāma arī atsevišķi.

Uzvedumā piedalās: Jena Čoi (Choi) - Ariadne, Tomass Toherts (Tohert) - Apollons, Marija Valdmā (Valdmaa) - Amors, Danils Frantū (Frantou) - Tēzejs, Laura Štoma - Venēra, Igaunijas filharmonijas kamerkoris, baroka orķestris Floridante un diriģents Endrū Lorenss-Kings.