Sestdien, 23. martā, Latvijas Radio 3 „Klasika” tiešraidē no Vīnes Valsts operas dzirdēsim divas izcilas latviešu operzvaigznes – Elīnu Garanču Santucas lomā Pjetro Maskanji operā „Zemnieka gods” un Marinu Rebeku Nedas lomā Rudžjēro Leonkavallo operā „Pajaci”.

Elīna Garanča intevijā atzīst: „Mūzika ir brīnišķīga, un šī loma man ļoti patīk, kaut arī tas ir maratons sprinta tempā.”

Jau aizsaulē aizgājušā režisora, scenogrāfa un kostīmu mākslinieka Žana Pjēra Ponela salīdzinoši klasiskajā iestudējumā liela nozīme ir solistes aktieriskajai meistarībai, kurā jāatklāj sicīliešu sievietes goda kodekss.

„Mūsdienās visi pārāk daudz precas un šķiras, egoistiski izmanto otru cilvēku. Nav vērtības ne attiecībām, ne laulību kodeksam un morālei, par to, kas ir pareizi, kas nepareizi. Jābūt atvērtākam savā emocionālajā pasaulē un jājūt atbildību par to, ko esi pieradinājis”, stāsta Elīna Garanča.

Intervijā Latvijas Radio 3 direktorei Gundai Vaivodei Elīna Garanča stāsta ne tikai par operas iestudējumu, bet arī par nule klajā nākušo grāmatu „Starp pasaulēm” un jauno albumu „Saule un dzīve”.