Tiešraidē no Vīnes Valsts operas dzirdēsim divas izcilas latviešu operzvaigznes – Elīnu Garanču Santucas lomā Pjetro Maskanji operā „Zemnieka gods” un Marinu Rebeku Nedas lomā Rudžjēro Leonkavallo operā „Pajaci”. Abām māksliniecēm šīs ir lomu debijas uz Vīnes operas skatuves. Abas viencēliena operas diriģē Greiems Dženkinss.

Operas tiešraides sākums plkst 20.00, bet pirms tam – plkst. 19.30 skanēs Latvijas Radio 3 direktores Gundas Vaivodes intervija ar Elīnu Garanču, kurā viņa stāstīs ne tikai par operas iestudējumu, bet arī par nule klajā nākušo grāmatu „Starp pasaulēm” un jauno albumu „Saule un dzīve”. Savukārt operas starpbrīdī tiks piedāvāta sarunu ar dziedātāju Marinu Rebeku, kurā viņa atklās iestudējuma tapšanas gaitu un savus nākamos izaicinājumus uz pasaules operskatuvēm.

Elīna Garanča: „Mūzika ir brīnišķīga, un šī loma man ļoti patīk, kaut arī tas ir maratons sprinta tempā.” Jau aizsaulē aizgājušā režisora, scenogrāfa un kostīmu mākslinieka Žana Pjēra Ponela salīdzinoši klasiskajā iestudējumā liela nozīme ir solistes aktieriskajai meistarībai, kurā jāatklāj sicīliešu sievietes goda kodekss.

„Mūsdienās visi pārāk daudz precas un šķiras, egoistiski izmanto otru cilvēku. Nav vērtības ne attiecībām, ne laulību kodeksam un morālei, par to, kas ir pareizi, kas nepareizi. Jābūt atvērtākam savā emocionālajā pasaulē un jājūt atbildību par to, ko esi pieradinājis”, stāsta Elīna Garanča.

Pie Marinas Rebekas Nedas loma atnākusi pakāpeniski:

"Te viss notiek zibenīgi, dziedāšana ir absolūti pakļauta darbībai. Gandrīz visu izrādes laiku esmu uz skatuves un man jāatrod veids, kā piepildīt tēlu, sadarbojoties ar kori, kad nedziedu, vai stāvot uz vienas kājas ratos, kad dziedu savu āriju”.

Arī kinoteātris Splendid Palace plkst. 20.00 HD tiešraidē no Vīnes Valsts operas uz lielā ekrāna aicina noskatīties abas viencēliena operas.