2017. gada 10. oktobrī Bastīlijas operā Parīzē notika Džuzepes Verdi operas "Dons Karloss" pirmizrāde, kurā mecosoprāns Elīna Garanča pirmo reizi karjerā atveidoja princeses Eboli lomu.

Bastīlijas operā iestudēta "Dona Karlosa" oriģinālversija piecos cēlienos franču valodā, kuru Verdi iesniedza iestudējuma pirmajiem mēģinājumiem 1866. gadā. Tajā vēl nav baleta ainu, kuras komponists pievienoja vēlāk, kā to pieprasīja franču lielās operas formāts, toties iekļauti fragmenti, no kuriem Verdi bija atteicies pirms operas ģenerālmēģinājuma 1867. gada 24. februārī, kā arī pirms pirmizrādes un otrās izrādes 1867. gada martā.

Iestudējumu 2017. gadā veidoja Parīzes Nacionālās operas muzikālais vadītājs diriģents Filips Žordāns un par režijas revolucionāru dēvētais polis Kšištofs Varlikovskis

Līdzās Elīnai Garančai šajā iestudējumā  -vācu tenors Jonass Kaufmanis (Dons Karloss), bulgāru soprāns Soņa Jončeva (Elizabete de Valuā), krievu bass Ildars Abdrazakovs (Filips II) un franču baritons Ludoviks Tezjē (Rodrigo).

Par savu lomu intervijā Gundai Vaivodei Elīna Garanča saka: "Verdi ir dramatiskās uzbūves meistars! Viņš iedod tādu mūzikas sagatavi, ka tev nekas cits neatliek kā izdziedāt to frāzi. Savukārt bel canto tu pats esi galvenais, kuram jāuzbur maģija, jo orķestrī nekas īpašs nenotiek. Verdi "Donā Karlosā" valda raksturu spriedze, izaugsme. Starp citu, Eboli ir vienīgā, kurai ir garš un grūts ceļš noejams no pirmā līdz pēdējam cēlienam, bet man šie kompleksie raksturi patīk un šķiet, ka arī piestāv".

Šeit Gundas Vaivodes intervija ar Elīnu Garanču.