Tiešraidē no Ņujorkas Metropoles operas baudām Džuzepes Verdi operas "Luīze Millere" iestudējumu, kurā dzied izcils solistu ansamblis: titullomu atveido bulgāru soprāns Sonja Jončeva, viņas mīļoto Rūdolfu tēlo poļu tenors Pjotrs Bečala, bet Luīzes Milleres tēva lomā iejūtas opermākslas leģenda Plasido Domingo. Visi trīs dziedātāji šīs lomas Verdi operā atveido pirmo reizi.

Savas karjeras laikā Plasido Domingo šajā operā atveidojis Rūdolfu, kuru uzskata par vienu no sarežģītākajām tenora partijām. Jau deviņus gadus Domingo Verdi operās interpretē baritona partijas, un Millers ir kārtējais jaunums viņa repertuārā – šī ir Plasido Domingo 149. loma. Katra viņa parādīšanās uz skatuves joprojām ir Notikums.

Šobrīd Domingo ne tikai dzied, bet arī diriģē, vada Losandželosas operu un jauno dziedātāju konkursu "Operalia" – viņš ir viens no aktīvākajiem aktuālā mūzikas procesa dalībniekiem.

"Luīze Millere" ir Verdi piecpadsmitā opera. Tās pirmizrāde notika 1849. gadā, un mūsdienās šī opera tiek iestudēta retāk nekā citi komponista darbi. Tas ir traģisks mīlas stāsts, kurā Verdi pievēršas savai iecienītākajai tēmai – konfliktam starp vīrieša un sievietes un tēva un meitas mīlestību, kas robežojas ar apsēstību.

"Luīzes Milleres" iestudējuma režisors ir Elaidža Mošinskis, pie diriģenta pults – franču maestro Bertrāns de Bijī.