Imanta Zemzara jaunības gadu miniatūru "Patiesība" čellam un klavierēm atskaņo Ēriks Kiršfelds un Herta Hansena.

Herta Hansena vairākkārt spēlējusi Tālivalža Ķeniņa skaņdarbu par šo tēmu. Tagad vārds oriģinālam...

Ēriks Kiršfelds: "Imants Zemzaris latviešu komponistu vidū izceļas ar savu patiesību un vienkāršību, kas patiesībā nemaz nav vienkārša. Viņa rokrakstam raksturīgs pilnīgs lakonisms, kas nekādā gadījumā nav naivs. Tas nav arī minimālisms - katrā ziņā, Imantam ir savs rokraksts un sava patiesība - tu dzirdi trīs notis, un tūlīt ir skaidrs: tas ir Zemzaris! Tas ir labākais kompliments autoram, kāds vien var būt! Ka nelīdzinās nekam citam.

Un tieši tajā pilnīgajā vienkāršībā ir tas grūtums - ka tur it kā nekā TĀDA nav, bet - ņem nu un izdari!

Man bija liels pārsteigums, ka šis darbs oriģinālā paredzēts klavierēm un čellam - paldies Latvijas Radio, ka to tagad zinu! Iespējams, emocionāli šis darbs saistās ar 70. gadu atmosfēru, taču negribētos to ielikt tādā rāmī - arī šodien tas skan labi, un arī pēc 100 gadiem skanēs tikpat labi."

Herta Hansena: "Ar šo skaņdarbu sākumā nebija viegli - dabūt sajūtu, ka tūlīt, līdzko pieskaries taustiņiem, ir atkailinātas dvēseles stāvoklis. Grūti uzreiz panākt to vienkāršību un lakoniskumu, kas raksturīgs šai mūzikai. Cik to esmu spēlējusi, vienmēr uz skatuves izdzīvotas īpašas sajūtas. Tehniski tas nav īpaši sarežģīts, bet grūti atrast to īpašo, ļoti personisko skaņu."