Trešdien, 10. maijā, plkst. 20.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā notiks Zemessardzes kora "Stars" koncerts "Bezvainības dziesmas", kurā skanēs komponista Aivara Kalēja radītā kora mūzika un kompozīcijas ērģelēm. Ērģeles spēlēs pats komponists, flautas partiju atskaņos Zīle Ūdre, bet kori diriģēs Ārijs Šķepasts, kuru uz plašāku sarunu par šo koncertu aicinājusi Liene Jakovļeva.

Līdzās Aivara Kalēja jau agrāk komponētiem skaņdarbiem ērģelēm šoreiz tiks īpaši izcelta viņa kora mūzikas daiļrade. Zemessardzes kora “Stars” izpildījumā koncertā skanēs AivaraKalēja a cappella kora mūzikas miniatūras, starp tām būs četri pirmatskaņojumi, un divi cikli – "Gadalaiki" un "Bezvainības dziesmas" flautai, ērģelēm un kamerkorim. Komponista mūzikas valoda šajā programmā atklāsies stilistiskā daudzveidībā – no renesanses un 19. gadsimta mūzikas stilizācijām līdz latviešu tautas dziesmu apdarēm un sakrālajai mūzikai.

Aivars Kalējs ir komponists, ērģelnieks, pianists un ērģeļu vēsturnieks, kopš 1989. gada – Rīgas Jaunās Sv. Ģertrūdes baznīcas ērģelnieks. 1974. gadā absolvējis kompozīcijas klasi, bet 1977. gadā ērģeļu klasi Latvijas konservatorijā. Koncertējis gandrīz visās Eiropas valstīs, kā arī Japānā, ASV, Kanādā un Kolumbijā, tostarp piedalījies daudzos pasaules mūzikas festivālos. Labprāt improvizē, nevairoties no džeza mūzikas elementiem.

Aivara Kalēja komponista daiļradē ir gan simfoniskā, vokālā un kora mūzika, gan kamermūzika un klaviermūzika, bet īpaša vieta atvēlēta ērģeļmūzikai. Komponista mūziku izdevušas tādas izdevniecības kā Musica Baltica, Bärenreiter, Eres un Musikform Vācijā. Aivars Kalējs ir ieguvis godalgotas vietas vairākos kompozīciju konkursos: "Sibīrijas bērni", Kremerata Baltica, Baznīcas dziesmu konkursā, starptautiskajā konkursā Sinfonia Baltica un citos.

Zemessardzes koris "Stars" ir Zemessardzes orķestra apakšvienība, kura dibināta 2012. gada 5. septembrī, kad diriģenta un vecākā zemessarga Ārija Šķepasta uzrunāti, kopā sanāca vairāk nekā 30 dziedātāju no Latvijas labākajiem amatieru un profesionālajiem koriem. Pastāvēšanas laikā Zemessardzes koris "Stars" ir piedalījies neskaitāmos Latvijas atzīmējamām dienām, piemiņas brīžiem un Zemessardzes svētkiem veltītajos dievkalpojumos. Nozīmīga ir bijusi arī sadarbība ar komponistu Mārtiņu Braunu, kopā ar autoru atskaņojot viņa radīto dziesmu ciklu "Daugava", ieguldīts neatlaidīgs darbs, ieskaņojot visas kora diriģenta Ārija Šķepasta oriģināldziesmas un tautasdziesmu apdares. Popularizējot Zemessardzi sabiedrībā, koris koncertējis Latvijas labākajās koncertzālēs Zemessardzes orķestra organizētajos koncertuzvedumos, tai skaitā "Karavīrs gadu simtā", "Div’ dūjiņas", "Savas zemes sargs" un "Mūsu zeme. Mūsu tauta", kas tika veltīts Zemessardzes trīsdesmitajai gadadienai.

Turpinot Zemessardzes orķestra un kora tradīcijas, ieeja koncertā bez maksas.