3. novembrī Valmieras koncertzālē, 4. novembrī Mūzikas namā "Daile" un 5. novembrī Saldus Mūzikas un mākslas skolā pasaules mūzikas festivāla "Porta" ietvaros uzstāsies čelliste un dziedātāja Ana Karla Maza (Ana Carla Maza) no Kubas.

Par nule kā notikušo fascinējošo Anas Karlas Mazas uzstāšanos Womex, par spēju atraisīt publiku un viņas pašpietiekamību, atrodoties klausītāju priekšā, telefonintervijā no Spānijas "Klasikai" stāsta diriģente, dziedātāja un festivāla "Porta" pārstāve Laura Leontjeva.

26 gadu vecumā  Ana Karla Maza ar savu čellu glezno savas dzimtās Havanas neprātīgo greznību, Brazīlijas sambas akcentus un Argentīnas tango traģēdijas. Dzimusi Kubā - laikā, kad Wim Wenders ierakstīja Buena Vista Social Club, čelliste un dziedātāja virtuoze Ana Karla Maza debitēja uz skatuves jau 10 gadu vecumā un kopš tā laika nav pārstājusi attīstīties starptautiskā mērogā. Pēc solo albuma La Flor (2016) panākumiem Ana uzsāk darbu pie jauna albuma radīšanas, kura pamatā tiek veidoti kvarteta skaņdarbi kā veltījums Bahijas apkaimei. Bahija - vieta, kurā mūziķe dzīvoja agrā bērnībā. Ana nāk no ģimenes, kas ir cieši saistīta ar mūziku un ceļošanu. Viņas vectēvs pameta Pinočeta diktatūru un astoņdesmito gadu sākumā apmetās uz dzīvi Francijā. Mūzika Anas dzīvē vienmēr ir bijusi klātesoša. Varētu domāt, ka māksliniece gandrīz vai piedzimusi ar čellu rokās! Viņa rada muzikālu Visumu, kas apvieno džezu, klasisko mūziku un Latīņamerikas skanējumu krāsas. Bahia ir goda vieta Kubas un Brazīlijas skaņdarbiem, kur tādi ritmi kā tango un huayno apvieno sajūtu un cerību pasauli.