18. maijā pulksten 18.00 ciklā "Viens pats studijā" Latvijas Radio 1. studijā solokoncertu sniegs pianists Vestards Šimkus. 

Turklāt viņš pats to arī vadīs – kā zināms, pianists ir arī lielisks stāstnieks. Koncerta tiešraide būs klausāma Latvijas Radio 3 "Klasika" ēterā, bet skatāma – sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Signe Lagzdiņa: Pagājis diezgan ilgs laiks kopš tava pēdējā koncerta. Kādas tev pašam izjūtas, gatavojoties iznācienam?

Vestards Šimkus: Domāju, ka lielākās bažas ikvienam mūziķim ir nevis par to, kā nu būs pēc kāda laika uzstāties, bet intensīvos koncertgrafika brīžos – vai būs laika sagatavoties kādam koncertam? Un tad nu man jāsaka, ka

šim koncertam man bijis ļoti daudz laika sagatavoties, par ko esmu ļoti priecīgs.

Jo, protams, sagatavošanās process ir pats galvenais koncerta tapšanā. Koncerts jau ir tikai torte, varbūt pat odziņa uz tās, jo viss jau tiek izdarīts pirms tam, un šajā gadījumā laika bija ļoti daudz.

Koncertā tu piedāvāsi pavasarīgu un atspirdzinošu mūziku. Kā esi veidojis koncertprogrammu?

Programmā skanēs mūzika, kas pārsvarā tapusi 20. gadsimta sākumā, lielākā daļa no šiem skaņdarbiem tapuši 20. gadsimta pirmajā desmitgadē. Tas man pašam pēdējos gados ir īpaši mīļš un nozīmīgs mūzikas vēstures posms, kurā īpaši krāšņā veidā satiekas gan vēlīnā romantisma, gan impresionisma iezīmes, gan jau kaut kādi agrīnā modernisma iedīgļi. Un tie visi kaut kā savā starpā labi saprotas, kas pēc tam 20. gadsimta laikā absolūti vairs nenotiek.

Protams, esmu ņēmis vērā arī to, ka šis ir skaists laiks – maijs man personīgi šķiet skaistākais gada mēnesis Latvijā, kad kad pavasaris ir pilnā plaukumā.

Tā kā savā ikdienā dzīvoju lielā harmonijā ar dabu un tam, ko redzu aiz loga, cenšos piemērot pat mūziku, ko klausos, gribētu arī klausītājiem dāvāt mūziku, kādu es pats labprāt šajā laikā klausos, kas atbilst laikam, kurā mans prāts nenesas uz konceptuālām pārdomām, jo

maijs gluži vienkārši ir skaistuma un sajūsmas mēnesis – un tādu mūziku arī spēlēšu.

Tā ir mūzika, kas ir gaiša, romantiska, vēlīni romantiska, varbūt drusku arī impresionistiska, tā gluži vienkārši reflektē par šo brīnišķīgo gaismas un skaistuma laiku, kas mums apkārt ir. Tie ir skaņdarbi, ko rakstījuši Edvards Grīgs, Sergejs Rahmaņinovs, Enrike Granadoss, Fēlikss Blūmfelds un divi brīnišķīgi latviešu komponistii – Jāzeps Vītols un Jānis Mediņš.

Plašāk LSM!