4. novembrī koncertzālē "Cēsis" viesosies Franča  Lista kamerorķestris un tā mākslinieciskais vadītājs, čellists Ištvāns Vārdai, piedāvājot programmā gan ungāru komponistu darbus, gan tādu skaņražu opusus, kurus iedvesmojusi ungāru tautas mūzika. Koncertā piedalīsies arī Sárközy Trio, kura repertuārā ir autentiska ungāru mūzika, un cimbala trio skanējumam piešķir īpašu tembrālo kolorītu.

Sarunā ar koncertzāles "Cēsis" māksliniecisko vadītāju Inesi Zagorsku - par Ištvānu Vārdai, kurš ir - viens no pasaules izcilākajiem čellistiem ar spēlei raksturīgu smalkumu, F. Lista kamerorķestra vēsturi un tradīcijām, kā arī I. Vardai meistarkursiem J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Ungāru čellists Ištvāns Vārdai savā radošajā darbībā apvieno spoža solista un izsmalcināta kamermūziķa kvalitātes. Plūcis laurus vairākos starptautiskos konkursos, tostarp ARD konkursā (2014) un Čaikovska konkursā (2007), kur vēlāk arī darbojies žūrijas sastāvā. Pirms dažiem gadiem Vārdai kļuva par mācībspēku Vīnes Mūzikas un skatuves mākslas universitātē, kuru pats agrāk studēja. Viņš ir arī viens no kamermūzikas festivāla KaposFest veidotājiem. Kā solists savā repertuārā mūziķis iekļauj dažādu laiku un stilu darbus – no Baha līdz Sāriaho. Šobrīd Vardai spēlē Antonio Stradivāri Ex du Pré-Harrell instrumentu, kas izgatavots 1673. gadā un uz kura iepriekš muzicēja Žaklīna Diprē.