Uz sarunu aicinām diriģentu Andri Veismani, jo Rīgas kamerkoris "Ave Sol" savā mājvietā, koncertzālē "Ave Sol" īsto saulgriežu priekšvakarā – 20. jūnijā plkst. 19.00 – aicina uz koncertu "Tev paredzēta saule. Vasarīga", kas būs kā muzikāls piedzīvojums un Latvijas portrets vienā vakarā vasaras saulgriežu zīmē.

Saulgriežu ieskaņas koncertprogrammai "Tev paredzēta saule. Vasarīga" Rīgas kamerkora "Ave Sol" mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis un diriģents Jurģis Cābulis izvēlējušies līgotnes, balādes un Jāņu nakts mistērijas, kas mūzikā atainos ne tikai latviešu vasaras saulgriežu svinības, bet arī dažus skatus no citām Ziemeļeiropas zemēm, kurās gada īsākās nakts sagaidīšanai ir tikpat liela nozīme kā mūsmājās.

Skanēs Emiļa Melngaiļa, Selgas Mences un Jāņa Kalniņa tautasdziesmu apdares, padziļinātu solstīcijas apgarotību sniegs Ērika Ešenvalda, Aldoņa Kalniņa, Uģa Prauliņa un Pētera Plakida izvērstāki darbi par Latvijas vasaru, kā arī no “Ave Sol” sendienu pūra gaismā celti Paula Dambja opusi – "Nīcas ganu balss" un dejiskais ritulis "Ar brālīti dancot gāju". Koncertā gaidāms arī jaunās komponistes, Rīgas kamerkora "Ave Sol" soprāna Almas Kalniņas jaundarbs ar Friča Bārdas dzeju "Rīts".

Rīgas kamerkora "Ave Sol" līgotnēm līdzās skanēs nepārspējamās pianistes Agneses Egliņas klavieru skārieni, kā arī latviešu tautisko instrumentu virtuozes Ievas Nīmanes dūdu un stabuļu mēles.