Dundagas pilī 17. novembrī plkst. 19.00 ar koncertu "Brīvība un mēs" uzstāsies un savus muzikālos rokrakstus sapludinās Sniedze Prauliņa un Uģis Prauliņš. Plašāk par šo koncertu "Klasikai" stāsta Sniedze Prauliņa.

Tēvs – komponists Uģis Prauliņš un meita – Sniedze Prauliņa ir radniecīgi arī savā muzikālajā rokrakstā, radot ārpuslaika skaņukarti. Abus vieno ārtroka domāšana, kur izzūd robeža starp klasisko un rokmūziku; abus iespaido latviešu tautas mūzikas tradīcija.

Vēl nesen intervijā "Klasikai" jautāta, kas ir svarīgs mūziķu sadarbībai, Sniedze atzinusi: "Es teiktu, ka tas varētu būt jūtīgums, radošums, kopējā ķīmija vai tā spēja, ko mēs kopā varam uzburt. [..] Bet pirmā lieta, uz ko es koncentrējos, vienmēr ir skaņa. Skaņa kā dvēsele."

"Mūsu Brīvvalsts. Neatkarīga republika. Latvija. Mums ir sava zeme, likumi, sava saimniecība, savi valdnieki, savi deleģēti pārstāvji pasaulē, sava valoda un kultūra. Pirms vairāk kā simts gadiem mēs izdarījām izvēli un to negrasāmies mainīt. Lai arī vēl ir joprojām daudz nepadarītā, mēs esam laimīgi, pašpietiekami, piedalāmies visā pasaulē ar savu pienesumu mūzikā, mākslās, sportā, zinātnēs... Un tā nav mana svētku eiforija. Šis ir svētku laiks. Varam prieku izkliegt, varam prieku arī svinēt klusumā. Īstenais, patiesais prieks nav skaļš, bet tas silda katru. Svinēsim tā, lai mums ir īsta varonības, darbu apceres, slavinājuma, piemiņas un iedvesmas nedēļa – no Lāčplēša dienas līdz Neatkarības dienai." Tā raksta komponists Uģis Prauliņš pirms gaidāmās tikšanās koncertā "Brīvība un mēs" Dundagas pilī.

Vaicāta par koncerta koncepciju un galveno domu, Sniedze saka tā: "Galvenā doma, kā jau nosaukumā teikts, ir brīvība un mēs: ir svarīgi atcerēties, cik brīvībā mēs varam būt brīvi savās mākslinieciskajās izpausmēs. Tā ir liela atbildība un arī prieks, ka varam to darīt un cienīt brīvības vārdu kā tādu."

Ko brīvība pašai Sniedzei nozīmē mūzikā? "Repertuārs ir pieskaņots šai īpašajai dienai. Mums pašiem tas nozīmē, ka varam brīvi kopā darboties, izmēģināt arī dažādus jaunus paņēmienus - tādus, kādus iepriekš savā saspēlē neesam izmēģinājuši. Esam koncertējuši arī plašākā sastāvā, bet šoreiz būsim tikai divi vien. Parasti mūsu sadarbība notiek tā, ka prezentējam viens otram savas idejas, un tad lielākoties, protams, Uģis māk visu skaisti apdarināt ar savu skaisto klavierspēli."

Taujāta, kas tēva un meitas mūzikā ir vienojošais un kas - atšķirīgais, Sniedze Prauliņa atzīmē divas kopīgas lietas: "Ir kaut kādas vienojošās intonācijas un zināms tautiskais elements. Tās ir galvenās lietas. Par atšķirīgo jālemj klausītājam."