Trešdien, 22. decembrī, pulksten 20 visiem, kas mīl Reiņa Zariņa klavierspēli - un tādu ir ļoti daudz! - būs iespēja baudīt Reiņa dāvanu Ziemassvētkos.

Proti, Reiņa Zariņa Youtube kanālā "MrZarins" ikviens tiks aicināts izbaudīt Reiņa sniegto sirsnīgo mājkoncertu, par kuru plašāk telefonintervijā stāsta pats mūziķis.

Liene Jakovļeva: Tu neesi lauzis tradīciju par mīļu dāvanu Ziemassvētkos, savu mājkoncertu. Kaut nu jau ir laiks, kad satikties ar klausītājiem var arī klātienē, un tu jau to svētdien arī darīji, turklāt divkārt, esi tomēr lēmis, ka Ziemassvētku priekšvakarā aicināsi visus mierīgi pabūt mājās un paklausīties klaviermūziku. Ko tu piedāvāsi un kur tu to piedāvāsi?

Reinis Zariņs: Programma ir jauna, izveidota tieši uz šiem Ziemassvētkiem. Jau labs laiks pagājis, kopš kaut ko tādu esmu rīkojis, un, lai gan kkoncertu jau svētdie nospēlēju divkārtīgi Pēterbaznīcā, ir sajūta, ka ļoti daudziem tā varētu būt vēl vajadzīga, bet tā arī paliek nepieejama - ne vien tiem, kuri paši man tā teikuši un ne vien tiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas, bet arī tiem, kuri, tepat vien dzīvodami, nekur vairs netiek ielaisti vakcinācijas sertifikāta trūkuma dēļ. Tāpēc nolēmu, ka darīšu šo programmu pieejamu visiem, kuriem tas interesē, kā savu mājkoncertu. Tas tiks filmēts un spēlēts manā darbistabā un tiešsaistē translēts manā Youtube kanālā.

Būs Bahs un Lists, bet kas no latviešu mūzikas skanēs tavā jaunajā programmā?

Parasti programmu paglabāju noslēpumā, taču šoreiz būs pazīstamu komponistu vārdi - būs Debisī un Mesiāns, no mūsu pašu Latvijas komponistiem - Andrejs Selickis un Georgs Pelēcis, kurš visiem, ar kuriem runāju, bijis favorīts šajā programmā. Man pašam ļoti aizraujoši ir to uzzināt. Tā ka kaut kas viņa mūzikā ir... Kopējā sajūta, ko klausītāji no šīs mūzikas varētu iegūt, būtu tāda kā apbrīna par Ziemassvētku notikumu. Vai arī otra frāze, kas man visu laiku stāv prātā šajās dienās, ir sildīšanās nepelnītā gaismā, jo šai mūzikai piemīt neparasts, nomierinošs siltums.

Ziemassvētku notikums taču cilvēkam atgādina viņa patieso stāvokli - ka siltums, gaisma un dzīvība mums ir kā dāvanas, kuras mēs paši nemaz nespējam radīt, tikai ar pateicību saņemt. 

Turklāt  tieši šodien ir tā diena, kad gaisma sāks uzvarēs tumsu - mēs sazvanāmies saulgriežu dienā, un vakarā varēsim sākt skaitīt, kad diena būs garāka par nakti. Tava programma arī droši vien to gaismas staru palīdzēs ienest cilvēku sirdīs. Vai koncertu pēc tiešraides būs iespējams noskatīties arī ierakstā?

Jā, mani mājkoncerti vienmēr paliek pēc tam pieejami. Zinu, ka vairāki cilvēki personīgi tekuši, ka viņi uz koncerta tiešsaisti netiks, jo šis laiks ir tik ļoti aizņemts, bet priecāšos par katru, kurš rītvakar astoņos radīs par iespējamu būt ar mani kopā tiešraidē.

Ja tu mazliet atgrieztos svētdienas sajūtās Svētā Pētera baznīcā. Klausītājiem tā noteikti bija dāvana, bet kā ar tevi? Vai dievnama izjūta, Ziemassvētku gaidīšanas sajūta, klavieru skanējums baznīcā un cilvēku klātbūtne - ko tas tev pašam deva, vai arī tev tā bija dāvana?

Pilnīgi noteikti! Pēterbaznīca man vienmēr bijusi īpaša vieta, kur koncertēt, lai cik tur ir auksti, īpaši ziemā. Bet kaut kā tas tur nešķiet svarīgi. Kaut kas šajā vietā ir - nevis tikai akustiskajā ziņā, jo klavieres šeit skan tik ļoti vareni, bet arī garīgo izjūtu ziņā un tajā, kā cilvēki šeit jūtas cauri gadiem. Vienmēr ļoti priecājos par katru iespēju te uzstāties! Bija tiešām daudz cilvēku atnākuši, sajūtas bija tiešām kā īstos svētkos.

Un visbeidzot, Reini, neatklājot visu programmu - vai tomēr rīt kaut ko atklāsi un komentēsi to, kas skanēs?

O, jā, pilnīgi noteikti! Tā vienmēr mīlu darīt savos mājkoncertos, ka pastāstu par mūziku. Protams, tās nav gluži kā koncertlekcijas, bet ar dažiem skaņdarbiem, piemēram, saistās konkrēti stāsti. Līdz ar to, ka manu klausītāju pulks izkalsīts pa visu pasauli un šī būs viņu iespēja mani dzirdēt "dzīvajā" izpildījumā, runāšu angliski un latviski, tā ka lūgšu mazu pacietību klausītājiem, kuriem iznāks divreiz klausīties vienu un to pašu tekstu abās valodās.