Diriģents Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris kļuvuši par britu mūzikas žurnāla Gramophone gada balvas laureātiem kategorijā ''Labākais kormūzikas albums'' par ierakstu ''John Cage. Choral Works'' ("Ondine", 2022). Albumā ieskaņoti amerikāņu komponista Džona Keidža oriģinālskaņdarbi korim – "Dziedājumi un variācijas" (Hymns and Variations) (1979) un "Četri2" (Four2) (1990). Pēc balvas saņemšanas Londonā, telefoniski sazinājāmies ar diriģentu Sigvardu Kļavu.

Sigvards Kļava: "Ja nebūtu bijis Covid-19, tad nebūtu šī albuma. Jo, apstākļu spiesti vai nejaušības dēļ, to ierakstījām, tad, kad nebija atļauts komunicēt, viss bija jādara attālināti. Bija milzīgas problēmas ar darbošanos kolektīvajā muzicēšanā. Ieraksta process bija jocīgs, jo mēs daudz dziedājām pa grupām, plaši izstājoties, dažos skaņdarbos vispār dziedātāji nāca pa vienam. Īstenībā – ļoti piestāvoši Keidžam, jo ieraksts izvērtās kā spēle, kurā neviens nezināja, ar ko tas beigsies. Daudz ko pats skaņas apstrādē izdarīju savā mājas pagrabiņā piespiedu dīkstāves laikā.

Stāsts šim albumam saistīts ar šo jocīgo laiku mūsu radošajā dzīvē, bet man šķiet, ka Keidžam pašam šādi pekstiņi patiktu. Latvijas Radio kora skaņa varēja piešķirt viņa mūzikai jaunu krāsu, jaunu skaņas bildi. Keidžs un koris – tā ir sfēra, par kuru daudzi nemaz nezināja, ka tāda ir."