8. jūlijā LU Lielajā Aulā notiks meditatīvas Ziemeļindijas klasiskās mūzikas festivāls “Ceļojums skaņas dziļumos”.

Festivāla īpašais viesis Pandits Ašišs Sankritjajans no Deli ir viens no retajiem meistariem, kas autentiski izpilda senāko Indijas dziedāšanas formu – dhrupādu. “Esam pagodināti, ka Pandits savā Eiropas turnejā koncertēs ne tikai Parīzē, Briselē un Kopenhāgenā, bet arī Rīgā,” saka festivāla organizators, LU Starptautiskā Indijas studijas institūta (SISI) pasniedzējs, komponists, Indijas mūzikas pētnieks un sārodists Sergejs Ancupovs.

"Mums būs iespēja iegūt neatkārtojamo pieredzi, jo viņš ir viens no dažiem dziedātājiem pasaulē, kuri turpina Dagaru mūzikas tradīcijas. Pārvaldot skaņas, elpas un enerģijas plūsmas, mūzikas priekšnesumu viņš transformē garīgajā piedzīvojumā."

Festivālā skanēs ne tikai vokālā, bet arī instrumentālā mūzika. To pārstāvēs četri vispopulārākie Indijas klasiskās mūzikas instrumenti: sitāra, sārods, tabla un tampūra.

Anato Ali Lomonosovas ar sitāru atskaņos skaistās un senas rāgas Bagešvari un Darbari, sārodu pats institūta pārstāvis Sergejs Ancupovs, kurš uzstāsies ne tikai solo, bet arī dialogā jeb džugalbandhi ar Panditu Ašišu Sankritjajanu. Ar jogas deju uzstāsies horeogrāfs, LU SISI jogas pasniedzējs Anurāgs Arnis Siliņš, piedalīsies arī tablists Balradžs Singhs Sandhu, bet tampūras pavadījumu spēles Jurate Adlite un Lila Ludmila Žurkova.