Pirmdien, 20. martā, plkst. 18.00 Latvijas Radio I studijā tiešraidē un klātienē klausītāji aicināti uz koncertu "Klusā daba un improvizācijas", kurā saksofonists un mūzikas autors Kārls Auziņš muzicēs kopā ar pianistu Rihardu Plešanovu.

Telefonintervijā ar Rihardu uzzinām, ka šī programma jau raudzēta vismaz gadu, jau ierakstīta skaņuplatē, kuru 21. aprīlī klajā laidīs izdevniecība Jersika Records. Albumā "Klusā daba" ieskaņotās kompozīcijas Radio studijā tiks papildinātas arī ar improvizācijām: "Tā ir Kārļa Auziņa mūzika un viņa improvizācijas tikai solo saksofonam. Kārlis spēlēs divus saksofonus un būs arī divas klavieres – vienas sagatavotas un otras - klasisks instruments. Ar mūziku sagatavotām klavierēm esmu saskāries jau iepriekš, tas nebija lielākais izaicinājums, bet sarežģītākais bija man kā akadēmiskam mūziķim sastrādāties ar džeza mūziķi un mēģināt pieņemt to domu un sajūtu, ko viņš ar mūziku rada, jo tā ir citāda nekā akadēmiskā vidē pierasts.  Šīs mūzikas iedvesmas avoti, ir arī indiešu un  afrikāņu ritmi, tādēļ man tieši ritmiskā ziņā nācās diezgan sevi investēt, lai skanētu labi. Izaicinājums bija arī mana iesaistē improvizācijā ar mūzikas materiālu, telpu, laiku un formu."

Koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties pa tālruni 67206647 (darbdienās) vai e-pastu lr3koncerts@latvijasradio.lv. Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 20. martā no plkst. 17.30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Koncerta tiešraidi varēs klausīties „Klasikas” ēterā un skatīties – „Klasikas” mājaslapā.

Kārlis Auziņš ir latviešu laikmetīgā džeza un improvizētās mūzikas saksofonists un komponists, nominēts "Lielajai mūzikas balvai 2022" par izcilu sniegumu gada garumā. Absolvējis Amsterdamas konservatoriju un Kopenhāgenas Ritmiskās mūzikas konservatoriju, šobrīd viņš ir aktīvs Latvijas, Eiropas un Skandināvijas džeza un mūsdienu mūzikas skatuves dalībnieks. Kārlis galvenokārt pazīstams no tādiem projektiem kā "Auziņš. Čudars. Arutyunyan", "Kārļa Auziņa kvartets", Mount Meander, Keno Harriehausen Quartet, Own Your Bones. Debijas albums "Kārlis Auziņš. Solo" nominēts kā gada labākais džeza albums Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons", savukārt galveno balvu šajā nominācijā ieguvis trio "Auziņš. Čudars. Arutyunyan" albums Baltic.

Rihards Plešanovs ir "Lielās mūzikas balvas 2022" nominants kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī". Rihards ir klavieru kvarteta Quadra un ansambļa Arcandela līdzdibinātājs, sadarbojies ar Latvijas Radio kori un Kremerata Baltica, LNSO un Liepājas Simfonisko orķestri. Saspēlējies ar kontrabasistu Oskaru Bokanovu,  Sinfonietta Rīga solistiem mākslas galerijā “Zuzeum”, ar saksofonistu Kārli Auziņu muzicējis festivālā “Arēna”. Rihards Regulāri veic ierakstus teātra izrādēm un kinofilmām, pirmatskaņojis daudzu latviešu komponistu jaundarbus.