11. novembrī pulksten 17 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā un 12. novembrī pulksten 17 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā būs iespēja piedzīvot Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša vēsturiskās kantātes "Dievs, Tava zeme deg!" atskaņojumu, kā arī ieklausīties Jēkaba Jančevska, Pētera Vaska un Pētera Plakida mūzikā.

Koncertā piedalīsies ērģelniece Jolanta Barinska, solisti Eduards Vācietis un Mārtiņš Zvīgulis, teicēja Zane Jančevska, Rīgas Praktiskās Estētikas skolas jauktais koris Anima Mea, Emīla Dārziņa jauktais koris, Cēsu kultūras centra jauktais koris "Vidzeme", Ogres skolotāju kamerkoris un šo koru diriģenti Ivars Krauze, Jēkabs Jančevskis, Rihards Lapiņš un Jēkabs Kalniņš.

Par visu plašāk telefonintervijā Lienei Jakovļevai stāsta diriģents Ivars Krauze

Tieši Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā noticis Lūcijas Garūtas kantātes "Dievs, Tava zeme deg!" vēsturiskais pirmatskaņojums 1944. gada 15. martā. Kantāte, ko tā laika prese dēvēja par "Latviešu lūgšanu Dievam", arī "Latviešu lūgšanu" – pirmo reizi tika atskaņota gandrīz pirms 80 gadiem un ieguva klausītāju un kritikas atzinību, lai gan pēdējie neiztika bez aizrādījumiem. Pēc pirmatskaņojuma kantāte atskaņota vairākos dievnamos, nesot vēstījumu par latviešu pārdzīvojumiem nopietnā vēstures brīdī.