No 22. oktobra piecus darbdienu rītus pēc kārtas plkst. 7:50 pārraidē "Rīta regtaims" kā možu rīta sveicienu līdz ar paša mākslinieka komentāru dzirdēsim Latvijas Radio reizdences mākslinieka Reiņa Zariņa izvēlēto mūziku – piecus skaņdarbus, kas viņa ģimenei esot iemīļoti rīta stundu sabiedrotie.

"Līdz ar to, ka mūsu rīti parasti ir darbīgi un steidzīgi, ar mūzikas palīdzību meklējam sajūtu, ne konkrētu saturu – tā ir mūzika, kas lieliski noder fonam," teic pianists.

Pirmajam rītam Reinis izvēlējies skaņdarbu, ar ko viņam saistītas īpašas atmiņas - itāļu džeza ģitārista Simones Gviduči (Simone Guiducci) un viņa Gramelot Ensemble skaņdarbs "Mantujas deja 5/4" no albuma Cantador.

"Par šo mūziķi vēl šodien neko nezinātu, ja vien laikā, kad mācījos Jeila universitātē, mūsu mājas saimnieks, pats būdams izteikti radošs cilvēks, nebūtu mani iepazīstinājis ar Simones albumiem, kurus viņš bija nopircis Itālijā no paša meistara," stāsta Reinis. "Šī mūzika man un manai sievai bija kā balzams sirdij - tik ļoti mums tobrīd bija vajadzīgs kas tik saulains un īsts. Tā arī vēl šodien ik pa laikam šo mūziku klasuāmies, atminoties savu Amerikas laiku."