8. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē un 9.oktobrī Daugavpils Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā Rīgas projektu koris diriģenta Kristofera Volša-Sinkas vadībā atskaņos amerikāņu komponista Kaila Smita (Kile Smith) monumentālo opusu "Loks debesīs" ("The Arc in the Sky") ar Roberta Laksa (Robert Lax) tekstiem

Komponists Kails Smits (1956) ir viens no spilgtākajiem mūsdienu amerikāņu autoriem, kura darbi divas reizes nominēti prestižajai "Grammy" balvai. Viņa mūziku kritiķi, izpildītāji un klausītāji slavē gan ASV, gan citur pasaulē, īpaši izceļot tās emocionālo jaudu, nepastarpināto pievilcību, spēcīgo vēstījumu un izsmalcināto skaistumu. Vizītes laikā Latvijā Kails Smits būs sastopams ne vien koncertos Rīgā un Daugavpilī, bet arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur komponists akadēmijas studentiem pasniedza meistarklasi. Par savu darbu "Loks debesīs" Kails Smits un Filadelfijas koris "The Crossing" 2020. gadā tika nominēts "Grammy" balvai kategorijā "Labākais kora izpildījums". Komponists savu opusu sauc par "svētceļojumu a cappella korim", kurā deviņas dziesmas ar Laksa ģeniālajiem tekstiem ved no prieka un spontanitātes līdz minimālismam un ticībai.

"Džeza ritmi, lūgšanas un meditācija, kanona skaņas viļņi un mūsdienīga interpretācija par klasiskām harmonijām – Kails Smits patiesi radījis īstu mūzikālo piedzīvojumu.

Mūsu kora mērķis vienmēr ir piedāvāt ko nedzirdētu Latvijas klausītājiem, un es esmu pārliecināts, ka šī koncertprogramma visiem mūsu koncertu apmeklētājiem būs svaiga un intriģējoša," norāda Rīgas projektu kora mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka.