Piektdienas rītā telefonintervijā sazināmies ar pianisti Agnesi Egliņu, un sarunas centrā - trīs zīmīgi koncerti.

Liene Jakovļeva: Šis svētku laiks tev nebūt nav mierpilns un laisks, jo koncertu tev ir ļoti daudz. Līdz pat gada beigām tu pieskandēsi dažādas Rīgas un Latvijas vietas, bet ir daži pavisam īpaši koncerti. Jau šovakar tu jau atkal būsi labdarības koncerta "Nāc līdzās Ziemassvētkos!" mākslinieku pulkā – un tā jau atkal būs īpaša satikšanās.

Sirsnīgais labdarības koncerts "Nāc līdzās Ziemassvētkos!" šoreiz notiks Torņakalna baznīcā un kopā "Nāc līdzās!" fonda talantīgajiem jaunajiem mūziķiem kā jau katru gadu būs sirdsmīļie vēstneši, kuri kopā ar jauniešiem veido muzikālus priekšnesumus. Šogad tādi būs Ilona Bagete, Evija Martinsone, Renārs Kaupers, Marija Naumova un Ivo Fomins, Rūta Dūduma un daudzi citi. Būs arī koris "Kamēr...", ko diriģēs Jurģis Cābulis. Turklāt "Kamēr..." sadziedāties kopā ar kori "Nāc līdzās!", un šim sastāvam būs pavisam īpašs opuss, kura autors ir Jēkabs Jančevskis – viņš uzrakstījis trīs brīnumskaistas dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju. Šīs dziesmas izdziedās gan Renārs Kaupers, gan koris "Kamēr...", koris "Nāc līdzās!" un izspēlēs instrumentāla kamermūziķu grupa, bet pie klavierēm šoreiz būšu es, nevis pats Jēkabs, kurš diemžēl ir saķēris kādu vīrusu, tāpēc man šovakar būs pavisam skaists notikums – pirmatskaņojums! Koncertā dzirdēsim arī skaistas Ziemassvētku dziesmas, kuras šoreiz aranžējis Andris Sējāns.

Bet rīt Spīķeru koncertzālē tev gaidāma īpaša satikšanās kamermūzikā ar čellisti Gunu Šnē. 

Tas ir skaists, ilgi gaidīts koncerts, jo ar Gunu mēs tiešām esam saspēlējušās jau vairākus gadus – bieži vien saistībā ar trio Art-i-Shock. Bijis daudz laikmetīgās mūzikas, daudzi dažādi pirmatskaņojumi. Bet ik pa laikam ir vēlme paspēlēt arī zelta klasiku: nospēlēt reiz Brāmsu, nospēlēt Rosīni un Martinu variācijas, kas veltītas Rosīni. Šī programma veidojās dabiski: tie ir skaņdarbi, kas šobrīd likās svarīgi, ko vēlējāmies nospēlēt. Vēlamies arī atzīmēt Rosīni 230. dzimšanas dienu. Viņa pūriņā ir tikai viens skaņdarbs čellam ar orķestri jeb čellam un klavierēm, un tad to mēs arī dzirdēsim koncertā kā uvertīru. Koncerta noslēgumā izskanēs Martinu variācijas – pavisam nebēdnīgas, lustīgas un svētkiem piederošas variācijas par Rosīni tēmu. Un tad dievīgi skaistā, lielā Brāmsa sonāte Famažorā, kas rakstīta čellam un klavierēm. Būs arī pavisam īpašs skaņdarbs – tā notis reiz Gunai uzdāvināja Pēteris Vasks ar lūgumu un vēlmi kādreiz nospēlēt viņa "Partitu", kas rakstīta septiņdesmitajos gados. Tas ir apjomīgs, skaists darbs, mazliet skaudrs, tāds īsteni reālistisks, tai pat laikā – arī  sirdssilts, dvēselisks. Tas mums atgādinās par to, kas pasaulē notiek. Mēs svinam svētkus, bet dzirdam arī ziņas, un šis nu būs tas brīdis koncertā, kad mazliet pieskarsimies tai realitātei, kādā šobrīd pasaulē dzīvojam. (..) Koncerts būs vienā daļā, un mums līdzi būs mūsu mīļais draugs Orests Silabriedis, kurš koncertu papildinās ar brīnišķiem stāstiem un ļaus ne tikai mums, bet arī klausītājiem iejusties katra skaņdarba vēsturē un izpratnē.

Izmantojot izdevību, gribu vēl pavaicāt par "Tikšanos ar draugu", jo tieši tā nosaukts Georga Pelēča dzimšanas dienas koncerts – viens no daudzajiem šajā gadā, kas 21. decembrī risināsies Latvijas Mūzikas akadēmijā. Vai arī tu vari teikt, ka ar Georgu Pelēci satiksies kā draugu?

Jā, noteikti! Šis gads skandina viņa mūziku ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, un esmu laimīga, ka šajā svinēšanā piedalīšos ar pavisam īpašu notikumu: pirmatskaņosim viņa Trešo klavierkoncertu "Kopā ar Eizēbiju". Koncerts rakstīts klavierēm un stīgu orķestrim: šoreiz sadarbosimies ar "Sinfonietta Rīga" un diriģentu Normundu Šnē. Manā pārziņā būs trīs Georga Pelēča koncerti vienā vakarā: Baltais koncerts, ko zinām labāk, Otrais koncerts, kura nosaukums ir "Zem Florestāna karogiem", kas tiek atskaņots retāk, un šis jaunais koncerts, kas ir veltījuma vēstule Eizēbijam. Trīs koncerti vienā vakarā. Zinu arī, ka Pēteris Endzelis spēlēs Obojas koncertu, tā ka mums būs skanīga satikšanās ar draugu. (..)