Festivāla "Sansusī" radošā komanda sāk domāt par savu septīto festivālu, kas noritēs augustā, bet jau šīs nedēļas nogalē visi tiek aicināti uz talku festivāla teritorijā - Rezidenču centrā "Susēja", kas atrodas Aknīstē. Tajā noteikti piedalīsies arī šobrīd "Susējā" rezidējošā māksliniece Vita Malahova.

Uz jautājumu, vai viņas rīcībā šajā talkā būs tikai tikai grābeklis un lāpsta, māksliniece smaidot paskaidro: "Varbūt kādā brīdī būšu arī ar grābekli un lāpstu, bet

mans aktuālais projekts ir jaunā izrāde "Lai dzīvo putni", un šo sestdien, 27. jūnijā, varēs iepazīties ar daļu no izrādes radošā procesa - tas nebūs izrādes galavariants, bet tāds kā noslēdzošais posms darbam, kas noritējis, kopš esmu šeit, Susējā."

Mākslinece uzsver – darbs pie šīs izrādes ir īpaši interesants: “Pirmkārt, izrāde top sadarbībā ar "Sansusī" Labklājības rezidenču programmu, un

visu jūnija mēnesi esmu regulāri sazvanījusies ar Gārsenes psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientiem. Savus sarunu biedrus klātienē nekad neesmu satikusi, un mūsu iepazīšanās patiesi notiek tikai caur šīm sarunām, un man par lielu un patīkamu pārsteigumu, visi mani sarunbiedri raksta dzeju!

Šādi arī radās ideja – veidot klausāmizrādi jeb pastaigu pie dabas, kuras laikā skatītājiem būs iespēja dzirdēt gan dzejoļus, gan daļu no mūsu skartajām tēmām."

Kādas ir tēmas, par ko māksliniece runājusi ar pacientiem? "Pirmkārt,

kā jau iepazīšanās posmā, cilvēki, arī es, bieži runā par savu bērnību, tajā piedzīvoto, par nākotni, ilgām, mīlestību, saikne ar dabu.

Tēmu ir tiešām ļoti daudz un ar katru cilvēku tas ir ļoti dažādi."

"Sansusī" teritorijā šo izrādi varēs baudīt ļoti, ļoti minimāls skatītāju pulks.

"Šoreiz tiešām nav runa par pulku, un arī man tas būs eksperiments, jo izrāde būs... vienam cilvēkam," atklāj māksliniece.

Tāpēc ļoti svarīgi pieteikties iepriekš, un to var izdarīt vēl līdz piektdienas vakaram, informāciju meklējot "Sansusī" feisbuka lapā un mājaslapā. Ir vēl dažas brīvas vietas.

Sarunu pilnā apjomā lasiet LSM!