Koncertcikla "Uztakts" ietvaros 16. aprīlī plkst. 19.00 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks viens no vērienīgākajiem Baltijas valstu jauniešu simfonisko orķestru festivāla koncertiem, par ko telefonintervijā stāsta diriģents Normunds Dreģis.

Baltijas valstu jauniešu simfonisko orķestru festivāls (Eurorchestries Baltic Youth Sumphony Orchestra festival) risinās no 13. līdz 18. aprīlim Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Festivālā kopumā piedalās 1500 dalībnieku no 36 jauniešu simfoniskajiem un kamerorķestriem. Līdzās jauniešu orķestriem no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, festivālā kā vieskolektīvs uzstāsies arī Jaunakvitānijas jauniešu simfoniskais orķestris no Francijas. Speciāli šim starptautiskajam festivālam izveidots arī apvienotais simfoniskais orķestris, kurā muzicē jaunieši no visām trim Baltijas valstīm, kā arī no Francijas un Ukrainas.

Festivāla apvienoto simfonisko orķestri diriģēs Klods Revolts (Claude  Revolte) un Arno Šatenjē (Arnaud Chataigner) no Francijas, Jiri Rūts Kangurs (Jüri-Ruut Kangur) no Igaunijas, Modests Barkausks (Modestas Barkauskas) no Lietuvas un Normunds Dreģis no Latvijas.