4. jūnijā visas dienas garumā Ogres novada Kultūras centrā notika pūtēju orķestru konkursa fināls, kurā par Lielo balvu sacentās 14 pūtēju orķestri trīs dažādās grūtības pakāpēs.

Konkursu vērtēja starptautiska žūrija: Peters Sāns (Igaunija), Daiņus Pavilonis (Lietuva), Petri Komulainens (Somija), Ēriks Ešenvalds, Mārtiņš Ozoliņš, Artis Sīmanis, Gatis Evelons.

Konkursa finālā un balvu pasniegšanā klāt bija arī "Klasikas" programmu vadītāja Ieva Zeidmane, un ar Ievas reportāžas starpniecību ielūkojamies gan pasākuma norisē, gan uzklausām konkursa norisē iesaistītās personības: par darbu žūrijā stāsta komponists Ēriks Ešenvalds, bet iespaidos par konkursa norisi dalās Latvijas Universitātes pūtēju orķestra mūziķi Ieva un Kristaps.

Uzvarētāji

III grūtības pakāpe

1. vieta – Jelgavas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestrim (vadītājs Raitis Ašmanis)
2. vieta – Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestrim "Tālavas taurētājs" (vadītājs Gvido Brenčevs)
3. vieta – Ogres Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestrim "Melodija" (vadītājs Atvars Lakstīgala)

IV grūtības pakāpe

1. vieta – Balvu kultūras un atpūtas centra pūtēju orķestrim "Balvi" (vadītājs Egons Salmanis)
2. vieta – Ogres novada Tautas pūtēju orķestrim "Horizonts" (vadītājs Tomass Kokamegi)
3. vieta – Siguldas novada kultūras centra "Siguldas absolventu orķestrim" (vadītājs Andris Muižnieks)

V grūtības pakāpe

1. vieta – Rīgas valstspilsētas kultūras iestāžu apvienības kultūras pils "Ziemeļblāzma" pūtēju orķestrim "Auseklītis" (vadītājs Haralds Bārzdiņš)
2. vieta – Pūtēju orķestrim "Zelmeri Pro" (vadītājs Jānis Retenais)
3. vieta – Rīgas valstspilsētas kultūras iestāžu apvienības kultūras pils "Ziemeļblāzma" pūtēju orķestrim "Fanfara" (vadītājs Mārcis Miķelsons)

Lielā balva

Lielo balvu V grūtības pakāpes grupā saņēma Latvijas Universitātes pūtēju orķestris (diriģents Jānis Puriņš).

Žūrija lēma, ka šajā repertuāra grūtības pakāpes grupā piešķirs vēl vienu Lielo balvu, un to saņēma Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris un tā diriģenti Jānis Retenais un Andis Karelis.

Savukārt IV repertuāra grūtības pakāpes grupā Lielo balvu izpelnījās Madonas Kultūras nama pūtēju orķestris, ko vada diriģents Andrejs Cepītis.

Lielo balvu orķestriem pasniedza kultūras ministrs, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājs Nauris Puntulis.

Lielās balvas ieguvēji saņēma 3000 eiro naudas balvu, karoga naglu un "Rimi" labumu kasti. 1. vietas ieguvēji saņēma balvu, karoga naglu un "Rimi" labumu kasti, bet 2. un 3. vietas ieguvēji - "Spilvas" un "Laimas" gardumu grozus.