Svētdien, 24. jūlijā, Ventspilī tiks atzīmēta koncertzāles “Latvija” trīs gadu jubileja. Trīsdaļīgo notikumu, kura izvērstāks nosaukums jeb sauklis ir “Kā stāstīt par trim gadiem neredzamai publikai”, iedvesmojis ne tikai vācu mākslinieks Jozefs Boiss un viņa 1965. gadā Diseldorfā īstenotā ikoniskā izrāde, bet arī aizvadītais un joprojām izdzīvojamais laiks. Jubilejas, kuru kopā ar koncertzāles komandu veido režisore Laura Groza un mākslinieku tandēms “MAREUNROL`S”, pirmās divas daļas ietvers gan performatīvu komentāru par šī laika novērojumiem, gan atskatu uz aizvadīto, trešo gadu un tā spilgtākajiem notikumiem koncertzālē “Latvija”.

Plašāk - sarunā ar koncertzāles "Latvija" māksliniecisko vadītāju Miku Magoni.

Miks Magone: ""Nav nekas oriģināls un pārsteidzošs jubilejas reizēs, kad tiek atzīmēti kaut kādi laika nogriežņi kalendārā, mest skatu ne tikai uz priekšu un to, kas notiek te un tagad, bet arī atskatīties. Mūsu gadījumā - uz aizvadītajiem trim gadiem un iezīmēt būtiskākos notikumus koncentrētā veidā.

Es izvairītos minēt vārdu „svinības”, bet lietotu jēdzienu „atzīmēt”, jo ne saturiski, ne noskaņojuma ziņā, šī nebūs tā reize, kad pludos šampanietis un birs konfeti, bet tā būs svinīga un arī ar pārdomām piesātināta svētdienas pēcpusdiena, kad ne tikai izklaidēties un smaidošām sejām vienam otru skaut, bet arī mazliet padomāt.

Publiskajā informācijā pieteiktā atsauce uz Jozefa Boisa un viņa savulaik pēckara desmitgadēs veiktajām sociāli aktīvajām mākslas kustībām, kas reizē bija arī komentāri par tā brīža norisēm sabiedrībā un pasaulē vispār, būs arī arī šajā reizē klātesoši un piešķirs apdomai vērtu šķautni šai jubilejas reizei."

Koncertā piedalīsies pianists Reinis Zariņš un “Jubilejas kvartets” (Dina Dorofejeva (vijole), Kristīna Zeltkalne (vijole), Helēna Navicka (alts) un Pēteris Ozoliņš (čells)), jauktais koris “Ventspils” un dirģents Aigars Meri, britu ērģelnieks Džeimss Makvinnijs un amerikāņu komponists Tristans Peričs. Mākslinieku tandēms “MAREUNROL`S” instalācijas veidā atgādinās par “Biežņu” un “Nabaga pasakām”, par Jaņņa Ksenaka simtgades svinībām, par Krista Auznieka pieckāršā koncerta “Four Angles” pirmatskaņojumu un citiem zīmīgiem notikumiem.