23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, Dailes teātrī notika ikgadējā "Spēlmaņu nakts" ceremonija, kurā  tika apbalvoti iepriekšējās teātra sezonas labākie mākslinieki. Ceremonijas laikā akcents tika likts uz iepriekšējiem 30 gadiem “Spēlmaņu nakts” ceremonijās gan mūzikā, gan video.

Ceremonijas radošā komanda: režisore Laura Groza, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, muzikālais vadītājs Juris Vaivods, videomākslinieks -8, kostīmu konsultante Kristīne Pasternaka, horeogrāfe Elza Leimane, videoklipu režisors un montāžas režisors Matīss Kaža, producente Ilona Matvejeva, bet scenārija autors ir aktieris Mārtiņš Meiers, kuru lielā notikuma dienas rītā telefoniski izvaicā Liene Jakovļeva.

Mārtiņš Meiers:

""Spēlmaņu nakts" ir unikāla un pilnīgi atšķirīga no jebkuras citas ceremonijas pasaulē, ka tā nemēģina iet līdzīgu ceļu kā "Oskara" ceremonija. Tas ir ļoti personisks vakars, jo tā ir Smiļģa dzimšanas diena. Ceremonija ir ļoti personīgs atskaites punkts visiem Latvijas teātra māksliniekiem un teātra ļaudīm, kuri dara, lai izrādes notiktu."

Balvu "Par mūža ieguldījumu teātra darbā" šogad pasniegs Valmieras drāmas teātra aktierim Agrim Māsēnam un Latvijas Nacionālā teātra aktrisei Lolitai Caukai. Sirsnīgi sveicam!

Kategorijā "Gada jaundarbs mūzikā" nominēts Jēkabs Jančevskis par "Brandu" Dailes teātrī, Edgars Mākens par "Grieķiem" Liepājas teātrī, Jēkabs Nīmanis par "Visi putni skaisti dzied" "Dirty Deal Teatro", Edgars Raginskis par "Debesjumu" Latvijas Nacionālajā teātrī un Emīls Zilberts par "Sēras piestāv Elektrai" Valmieras drāmas teātrī.

Pārējo 14 kategoriju nominantu vārdus varat uzzināt šeit.

2022./2023. gada sezonā "Spēlmaņu nakts" žūrijā: žūrijas komisijas priekšsēdētājs – teātra kritiķis Toms Čevers, teātra kritiķe Kitija Balcare, teātra kritiķe, interneta žurnāla "Satori" redaktore Anna Andersone, teātra kritiķe un Latvijas Televīzijas kultūras žurnāliste Henrieta Verhoustinska, teātra kritiķis un laikraksta "Diena" žurnālists Atis Rozentāls, aktrise Dace Bonāte un režisore, skatuves mākslas pasniedzēja Latvijas Kultūras akadēmijā Māra Ķimele.