Džeza mūzikas izdevniecībā Jersika Records klajā nākusi ukraiņu komponista un pianista Ļubomira Meļņika skaņuplate The Sacred Thousand, kas veltīta Ukraiņu tautai un tās varonīgajiem karavīriem, kuri stājās pretī milzīgam Krievijas armijas pārspēkam, vairākas nedēļas saglabājot savas pozīcijas Azovas tērauda rūpnīcā Mariupolē.

Ļubomirs Meļņiks ir jaunas klaviermūzikas valodas - sauktas par nepārtraukto mūziku, aizsācējs, kurš uzstājas dažādos mūzikas festivālos un sniedz koncertus visā pasaulē - Eiropā, Ziemeļamerikā, Ķīnā un Japānā.

"Mūzika ir kā ceļojums cilvēka dvēselē, mūsu garīgā spēka skaistajās dzīlēs. Šis ir vēsturisks albums, ko vajadzētu dzirdēt!", stāsta Ļ. Meļņiks.

Jaunās plates vienā pusē klausāms skaņdarba The Sacred Thousand studijas ieraksts, kas veikts analogi magnētiskajā lentē 2022. gada 13. septembrī Rīgas skaņu ierakstu studijā Reformātu baznīcā skaņu režisora Mārtiņa Krastiņa vadībā, bet otrā pusē ir šī paša skaņdarba digitāli veiktais koncertieraksts Itālijā, Turīnā, pēc trīs dienām.

Par jauno skaņuplati un tās ieskandināšanas koncertu 27. maijā koncertzālē "Cēsis" stāsta izdevniecībā Jersika Records vadītājs Mareks Ameriks.