No 1. līdz 5. jūnijam Rīgā un Liepājā norisināsies Teātra festivāls Nr. 2, kas vēstīs par satikšanos un stāstiem, kuri aktuāli šodien. Festivāla programmā iekļautas astoņas izrādes, kas balstītas oriģināldramaturģijā, un runā par sociāli politiskiem un dziļi personiskiem jautājumiem, kuri skar ikvienu no mums. Pēc izrādēm skatītāji ir aicināti piedalīties sarunā, lai dalītos iespaidos par redzēto. Savukārt teātra profesionāļi kopā skatīs sev aktuālos jautājumus par izrāžu tapšanas procesu un jaunas auditorijas meklējumiem.
Festivāls top, sadarbojoties "Dirty Deal Teatro", Ģertrūdes ielas teātrim, Latvijas Leļļu un Latvijas Nacionālajam teātrim. Tā pamatā ir vēlme un nepieciešamība pēc vietas un laika, kurā satikties un būt kopā - sākot ar festivāla organizētājiem, kuriem pievienojas iesaistītie mākslinieki un festivāla izrāžu apmeklētāji. Visas izrādes pavadīs sarunas un diskusijas.

"Saruna ir galvenais kopsaucējs, kāpēc šo festivālu mēs šogad rīkojam. Ir šī oriģināldramaturģija, šie stāsti, bet stāsti nav nekā vērti, ja nav, kas viņos klausās, un nav, kas stāsta tālāk,"

atzīst Maija Pavlova. "Kad mēs sarunājamies viens ar otru, mums ir iespēja arī paskatīties savādāk uz pasauli. Programmā ir pietiekami daudz gan individuālu stāstu, piemēram, Ģirta Krūmiņa personīgais stāsts, vai Sofijas Meļņikovas personīgais stāsts par to, kas ar viņiem ir noticis pēdējā laikā. Un arī plašāki sabiedrības stāsti . Izrāde "Ričards" vai "Kabarē", kas ar citu skatupunktu paskatās uz to, kas mums šobrīd sabiedrībā ir aktuāls, par ko mēs varētu runāt.

Mēs redzam, ka arvien vairāk izrādes tiek veidotas savādāk, kur nav luga vai nav gatavs materiāls, un šo materiālu veido paši mākslinieki, un kā tas ietekmē izrādes iestudēšanas procesu?

Vai tie mehānismi un tā organizācijas, kā to darām līdz šim ierasti, vai tas ir tas, kas mums palīdz, vai tomēr kas būtu jāmaina šajos procesos? Un otrs ir skatītājs, auditorijas piesaistes jautājums, jo skatītājs mainās, mainās viņa prasības, intereses, un kā tad teātris var nokļūt pie skatītāja? Lai teātris nepaliek tikai savā baltajā citadelē, bet var pienākt tuvāk skatītājiem."

Ceturtdiena, 1. jūnijs: 

pl. 19.00 Rūta Dišlere “Bez morāles. Ar lellēm”, rež. Mārtiņš Eihe, Edgars Niklasons, Vija Blūzma, Edgars Kaufelds , Latvijas Leļļu teātris, Rīgas Latviešu biedrības nams 

Piektdiena, 2. jūnijs: 

pl.16.00 Teātra profesionāļu saruna Nr.1, Dirty Deal Teatro  

pl. 19.00 Valters Sīlis “Mammu!”, rež. Valters Sīlis, Dirty Deal Teatro 

pl. 19.00 Rasa Bugavičūte-Pēce “Dziesmu svētki”, rež. Matīss Budovskis, Liepājas teātris 

Sestdiena, 3. jūnijs: 

pl. 19.00 Ance Muižniece “Vaļa dziesma”, rež. Rūdolfs Apse, Latvijas Leļļu teātris, Rīgas Latviešu biedrības nams 

pl. 21.00 Inga Gaile “Āda”– 100, koncertizrāde, rež. Andrejs Jarovojs, Ģertrūdes ielas teātris 

Svētdiena, 4. jūnijs:  

pl. 19.00 Sofija Meļņikova “Drama Queen”, rež. Sofija Meļņikova, Valters Sīlis,  Dirty Deal Teatro 

pl. 19.00 Ģirts Krūmiņš, Vitālijs Ščanņikovs, Jevgeņija Šermeņeva, Nellija Visocka “Vientuļās planētas sala”, rež. Jevgeņija Šermeņeva, KatlZ, Ģertrūdes ielas teātris 

Pirmdiena, 5. jūnijs:  

pl. 16.00 Teātra profesionāļu saruna Nr.2 Latvijas Nacionālais teātris  

pl. 19.00 Artūrs Dīcis “Ričards. Nekā personīga”, rež. Elmārs Seņkovs, Latvijas Nacionālais teātris