Šonedēļ LTV ēterā atgriežas vairāki kultūras raidījumi, nākamnedēļ gaidāma filmas "Ērģeles naktī. Iveta Apkalna" pirmizrāde, LTV dodas filmēt Arvo Perta mūzikas koncertu uz Igauniju - par to stāsta LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.
Ieva Rozentāle: "Gan radio, gan televīzijai raksturīgi, ka mēs dzīvojam sezonāli. Rudenī vienmēr sezona atsākas, un kā bērni šodien, 1. septembrī, tā arī mēs oficiāli sākam jauno sezonu. Daži raidījumi, ne kultūras, bet citi, jau ir atgriezušies ierastajā ritmā. Mēs sāksim šonedēļ, un jau piektdien tiksimies šīs sezonas pirmajā “Kultūršoka” raidījumā, bet svētdien - “Kultūrdevā”. “Kultūrdeva” kā parasti uzsāk raidījumu ar stāstiem, un pirmajā raidījumā mēs gaidīsim ciemos Moniku Korpu, ko daudzi zinām kā Moniku Pormali - slavenu scenogrāfi ar izciliem darbiem. Viņa stāstīs par kādu nozīmīgu notikumu, kas mūs sagaida nākamnedēļ - izcilā igauņu komponista Arvo Perta jubileju, kas tiks atzīmēta arī Latvijā. Viņa mūzikai veltīts iestudējums notiks "Hanzas peronā", kam Monika veido scenogrāfiju. Raidījuma otrajā daļā tiksimies ar Kirilu Ēci un Santu Remeri, lai runātu par “Dzejas dienām”, “Homo Novus” un visu to, kas šobrīd Latvijā ir svarīgs kultūrā. Pirmais raidījums, kas iezīmēs ne tikai aktuālos festivālus un notikumus, bet arī Arvo Perta jubileju - tas noteikti ir nozīmīgi un skaisti. Henrieta [Verhoustinska] būs ēterā, arī Marģers Majors turpina strādāt ar mums, un mēs veidosim viņu stāstus. Sagatavošanās ir veikta, ieraksts vēl nav noticis, bet ceru, ka viss būs labi un jauki un izdosies."
Plašāk - audioierakstā.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X