"Lielās mūzikas balvas 2019" nominante kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" Ilze Grēvele-Skaraine par savu iedvesmojošāko 2019. gada notikumu nešaubīgi sauc piedalīšanos Riharda Dubras operas "Suitu sāga" iestudējumā.

"Mans lielākais 2019. gada notikums un piedzīvojums noteikti bija piedalīšanās komponista Riharda Dubras operā "Suitu sāga". Tas bija vesels piedzīvojums jau no brīža, kad komponists mani uzrunāja Barbaras lomai, līdz pat novembrim, kad beidzot kāpām uz skatuves," intervijā Signe Lagzdiņa atklāj jaunā māksliniece.

"Man tas patiesi bija kas īpašs un līdz šim nebijis.

Pirmkārt, tā bija jauna latviešu opera - tā nebija baroka mūzika, kurā pierasts mani dzirdēt, tāpēc tas nozīmēja jaunu izaicinājumu.

Arī tas, ka darbs notika plecu pie pleca ar pašu komponistu, brīnišķīgo maestro Māri Sirmo, Liepājas Simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori "Latvija" - mijiedarbe starp mums visiem, kopā darbojoties, bija iedvesmas augstākais punkts, kā vienam no otra smelties enerģiju arī tad, kad pēdējos mēģinājumos jau pietrūka spēka. Būt blakus lieliskiem mūziķiem, no viņiem mācoties it visu - gan to, kā kustēties, kā labāk kaut ko darīt uz skatuves - tas man noteikti bija gada spilgtākais notikums.

Vislielākie iedvesmas mirkļi man parasti ir tad, kad esmu kopā ar citiem māksliniekiem, jo man kā jaunai māksliniecei tā ir ļoti liela dzīves skola. Tik tiešām - iedvesmošanās no tā, kā un ko viņi dara; visu laiku mācīties, esot blakus dzīvajā pieredzē - tas ir visiedvesmojošākais manā karjerā.

"Suitu sāgas" sakarā man gan jāsaka, ka laikam visvairāk iedvesmoja tieši process - protams, arī pati pirmizrāde, taču visvairāk - tieši mēģinājumi, kuros varēju augt, pārbaudīt pati sevi un savas robežas, cik tālu kaut ko varu izdarīt un cik daudz vēl jāaug - man ir, uz ko tiekties..."