"Lielās mūzikas balvas 2019" nominantu kategorijā "Par izcilu interpretāciju" Vestardu Šimku iedvesmo daba, pastaigas  mežā un peldes ezerā, kas siltās ziemas dēļ joprojām turpinās. Vēl arī Kīta Džereta ieraksti.

Vestards Šimkus: "Radošās zemestrīces mani nemēdz piemeklēt, un iedvesmas avoti man ir konstanti - es no tiem smeļos atkal un atkal, gadu no gada. Taču pagājušais gads bija neparasts ar to, ka pats galvenais iedvesmas avots - Latvijas daba, mežs, kas man apkārt, un peldes ezerā - varēja notikt ilgāk nekā jebkad, un mani patiešām ir iedvesmojusi ne tikai ļoti garā un karstā vasara, bet arī siltais rudens un tikpat siltā ziema, kas turpinās vēl aizvien.

Tā visa rezultātā varēju sākt peldsezonu ezerā pagājušā gada martā un nepārtraukt to līdz pat šim brīdim, katru dienu.

Man par to ir ļoti liels prieks, jo nekas mani neiedvesmo tik ļoti kā pastaigas mežā un peldes meža ezerā, kas atrodas pāris kilometru no manas mājas.

Mūzika arīdzan mani pavada šajās pastaigās un šajās peldēs -

kad vien spīd saule un ir gana silti, es pie šī ezera uz laipiņas guļu saulītē un klausos austiņās mūziku. Tas vienmēr ir tikai un vienīgi amerikāņu džeza un akadēmiskās mūzikas izcilais pianists un improvizators Kīts Džerets un viņa solokoncerti.

Parasti vasaras laikā cenšos noklausīties visus viņa ieskaņotos un arī neizdotos solo koncertu ierakstus, parasti tās vasaras ir drusku pa īsu tam, bet aizvadītais gads ar vasaru un silto rudeni bija tāds, ka pat novembra sākumā gluži mierīgi uz laipiņas varēju saulītē gulēt un klausīties Kīta Džereta kārtējo koncertu. Tas viss ir tas, kas mani iedvesmo visvairāk - kā mūziķi un kā cilvēku, un bez kā es nevaru savu dzīvi iedomāties.

Tāpēc arī šajā rītā piedāvāju noklausīties kādu nelielu piecas minūtes garu Kīta Džareta solo improvizāciju, ko viņš ir spēlējis 1973. gada 12. jūlijā koncertā Brēmenē. Tas ir fenomenāls improvizācijas paraugs, tā ir mūzika, kas top tieši tajā brīdī, klausītāju priekšā.

Kreisā roka spēlē nepārtrauktu un ļoti sarežģītu 'ostinato' ritmu, sanatoriju, bet labā roka dara visu iespējamo, kas nav nekādā sakarā ar kreiso roku. Man patiešām šķiet, ka Kītam Džeretam vienas smadzenes ir labajai rokai, un vienas - kreisajai.

Tas ir apbrīnojami. Klausāmies šo skaisto, enerģijas un saules pilno skaņdarbu!"