29. jūlijā festivālā "Rīgas Doms 2022" izskanēs franču mūzikas koncerts, kurā piedalās ērģelnieces Ligita Sneibe un Kristīnte Adamaite, kā arī Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents Māris Sirmais. Par koncerta programmu stāsta Ligita Sneibe, kura dzīvo un strādā Zviedrijā, bet ieradusies Rīgā, lai pirmoreiz sadarbotos ar VAK "Latvija" Māra Sirmā vadībā.

Ligita Sneibe: "Šajā programmā paralēli slavenajām Walcker ērģelēm tiks izmantotas arī digitālās ērģeles, kas tiks novietotas baznīcas altāra daļā. Francijā un arī Zviedrijā gandrīz katrā lielākā baznīcā ir kora ērģeles, kas atrodas altāra daļā un tiek izmantotas mazākos dievkalpojumos. Tas būs neparasts akustisks efekts, un katrām ērģelēm ir sava nozīme un uzdevums - lielās ērģeles būs orķestra lomā, bet otras ērģeles, kuras spēlēs Kristīne Adamaite, - ansambļa lomā ar solistiem un kori.

Īva Kastanjē Mesu, kuras atskaņojumā šīs divas ērģeles paredzētas, pirms septiņiem gadiem jau atskaņoju Zviedrijā un tāpēc arī ieteicu to atskaņot šajā koncertā, jo mūzika mani ļoti uzrunāja un likās atskaņojuma vērta. Kastanjē ir Parīzes dievmātes katedrāles ērģelnieks un arī komponists, kuram jau ir krietns darbu saraksts korim ar vai bez ērģelēm. Tā ir tipiska franču mūzika vislabākajā nozīmē, kur sava vieta ir improvizatoriskumam, kurā ir enerģija, sulīgas krāsas un bagātas harmonijas. Te ir meditācija un pārdomas ļoti labā kombinācijā."