Ērģelniece Iveta Apkalna - "Lielās mūzikas balvas 2018" nominante kategorijā "Gada koncerts" - ceturtdienas rītā klausās Sergeja Prokofjeva Tokātu pianistes Martas Argeričas ierakstā.

Iveta Apkalna: "Sergeja Prokofjeva Tokātu Martas Argeričas izpildījumā izvēlos vairāku iemeslu dēļ - manuprāt, rīta cēlienam šī mūzika ir ļoti atbilstoša, jo spēj radīt pareizo enerģiju, tā ir kā laba rīta kafija! Otrkārt, pati Marta Argeriča man nozīmē ļoti daudz - šī ir sieviete, kuru es apbrīnoju; māksliniece, kuras priekšā zemu noliecu galvu... Diemžēl neesmu vēl ar viņu runājusi, neesmu iepazinusi personīgi, bet katra viņas parādīšanās uz skatuves man jau ir Notikums.

Ja nu reiz ir kāda sieviete uz šīs zemes, kurai vēlētos uzdot daudzus jautājumus, tad tā ir Marta Argeriča - Dāma ar lielo burtu!

Tas, ko viņa veikusi mūzikas pasaulē; tas, kāda personība un kāda enerģētika un harizma viņai nāk līdzi... Bet tas viss nāk ar vieglumu! Tas man vienmēr liek gan smaidīt, gan raudāt.

Es pati, bieži koncertos spēlējot arī Prokofjeva Tokātu transkripcijā ērģelēm, ko veicis Žans Gijū, cenšos darīt tā, kā to darītu Marta Argeriča, kaut zinu, ka man tas nekad neizdosies. Bet tik un tā tas man vienmēr bijis labs piemērs, un es ļoti ceru, ka arī klausītājus šī mūzika iedvesmos un palīdzēs iesākt rīta cēlienu."