Turpinām iepazīties ar "Lielās mūzikas balvas 2018" nominantu piedāvājumu, un šoreiz vārds Ingai Kalnai, kura uz balvu kandidē kategorijā "Par izcilu interpretāciju", šo nomināciju iegūstot par Volfganga Amadeja Mocarta operāriju atskaņojumu 13. decembrī Lielajā ģildē kopā ar Sinfonietta Rīga un Normundu Šnē.

Inga Kalna: "Rīta cēliens ir kā atslēga visai dienai, tāpēc cenšos rīta stundas nekad nepalaist garām un iesaku to arī citiem.

Ceļos katru rītu sešos trīsdesmit, jo man jāuztaisa divu brokastu varianti un jāpavada mani mīļie ārpus mājas.

Protams, izrādes dienas ir pavisam kas cits, taču nedomāju, ka mans rīts daudz atšķirsies, piemēram, no klarnetista, kontrabasista vai vijolnieka rīta - domāju, mums tie rīti visiem ir ļoti līdzīgi.

Ikdienā mūzikas klausīšanās ziņā notiek zināma pārsātināšanās gan ar operu, gan vokālo mūziku un vispār klasiku, tāpēc pārējā laikā ļoti daudz klausos labu komponistu filmu mūziku. Piemēram, lieliska mūzika ir uzrakstīta filmām par Agatas Kristi Eriklu Puaro un visām jaukajām Mārtina Skorsēzes filmām.

Šobrīd ļoti daudz klausos Ennio Morikoni - viņa mūziku var uzreiz atpazīt. Man vispār ļoti patīk, ja skan mūzika un varu to atpazīt - vai tas būtu Mālers, Verdi, Rihards Štrauss, Mocarts, Hendelis vai Maskats.

Tas man vienmēr ļoti lielu prieku sagādā, un tāpēc pēdējā laikā tiešām ļoti daudz klausos Morikoni, kurš ļoti bieži savās kompozīcijās izmanto arī balsi - bez vārdiem."